| VaROGsaMaAJUTATI a întrebat:

Eu una nu cred in iad.Eu cred ca Dumnezeu ne iubeste foarte mult si de aceea ne va trimite pe toti in Rai.Voi ce spuneti? Poate o sa pacatuiesc punand aceasta intrebare,dar riscbig grinaca Dumnezeu este Atotputernic,de ce exista un "rival", diavolul? De ce nu poate disparea?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| KaRa23S a răspuns:

Pentru ca asa a vrut Dumnezeu. Ca el sa fie si sa ne duca in ispita pe noi, insa se va chinui si el cu pacatosii in iad cand va veni sfarsitul lumii. Iadul exista. Dumnezeu ne iubeste, de asta ne-a dat sansa sa ne mantuim, iertandu-ne de pacatul stramosesc. Nimic necurat nu intra in Imparatia Cerurilor!