| anonim_4396 a întrebat:

Există o limită de vârstă ca să te poţi angaja ca distribuitor de pliante, chelner sau meserii de genul ce pot fi practicate de elevi ( sub 18 ani ) pe timpul verii?
Ce alte meserii de acest gen mai ştiţi?

Răspuns Câştigător
| Anduuu a răspuns:

Ca sa te "angajezi" ca distribuitor de pliante pe durata verii stiu ca trebuie sa ai minim 16 ani happy.
Depinde unde locuiesti. Elevii(adolescentii) care stau in zona litoralului castiga bani frumosi pe durata verii lucrand la terase,la pensiuni si la acele rulote "cu de toate laughing".Nu se angajeaza cu carte de munca, forme legale si alte de genu', ci doar duc si aduc comenzile la sezlongul tau, fac curat, strang pe acolo...e chiar fain.
Mi'ar placea si mie sa fac asta...dar nu stau langa litoral sad