| malii08 a întrebat:

Exista prieteni adevarati? straight face

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Exista.Ideea e sa ii gasesti tu
"Crede in adevar nu si in cei care l-au descoperit"

18 răspunsuri:
| Ana-Maria94 a răspuns:

Mai rar dar totusi cred ca exista, adica niciodata nu poti avea deplina incredere nici macar in cel mai bun prieten, dar totusi merita sa incerci sa-i acorzi.

| DeNyyy a răspuns:

Bineinteles ca exista numai ca sunt rari si greu de gasit. dar si cand ii ai...

| shtephie a răspuns:

Draga mea, prietenii adevarati se gasesc foarte rar!
Ar fi bine macar un prieten adevarat sa avem in viata!
Exista un citat care spune :"Un prieten intr-o viata e mult, doi foarte mult, iar trei e aproape imposibil "
Sigur ca toti avem prieteni... dar daca ne'am gandii pe care i'am putea suna la 3 noaptea sa ne ajute cu ceva, am realiza ca aproape niciunul nu te'ar ajuta happy
In general cand ai nevoie de ajutor, "prietenii" fugwinking
Prietenia se bazeaza pe incredere si respectwinking
In ziua de azi e foarte greu sa gasesti prieteni adevarati!
Si cei care au macar un singur prieten adevarat, sa stie sa'l pretuiasca pentru ca inseamna foarte multwinking!
Aveti grija cum va alegeti prietenii pentru ca majoritatea se dau a fi prieteni si in realitate vor sa ne faca rau ( sunt invidiosi pe noi).
Primiti sfaturi, dar luati'le pe cele care considerati voi ca sunt bunehappy
Nu va incredeti prea mult in prietenii!

| Stella a răspuns:

Nu credsad

| M.madallina a răspuns:

Da, exista, daca stii unde sa cauti gasesti prieteni adevarati.

| ĐǿŁŁY a răspuns:

! Exista! Dar cei mai multi falsi.Asa ca trebuie sa-i cautam pe cei adevarati si ne dam seama cu timpul care cum sunt.In prietenie de cele mai multe ori risti!(si nu numai)
Bafta!

| 009 a răspuns:

Da dar ii gasesti fff greu

| greenabstract a răspuns:

Probabil, dar oricum nu multi happy

| jhgkjhkjhkjhkjhkjh a răspuns:

Äååååååå whistling

Parerea mea e ca nu.straight face

| Delisha_4359 a răspuns:

Nu stiu.
Prietenii mei sunt ceva de genul; le spun ceva.stai sa le spun si la altiilaughingadica daca le spun un secret trebuie' sa afle si ceilaltioh go on
Si mai este si proverbul acela; Prietenul la nevoie se cunoaste...nu prea cred. adica daca tu ai nevoie de bani si el nu are sa-ti dea, inseamna ca nu mai e prietenul tau? Sau daca ai nevoie de ajutor si prietenii tai nu vor sa te ajute inseamna ca chiar nu iti este prieten.
So.thinking nu stiu ce sa zic. poate exista si prieteni adevarati.

| Smoke_7892 a răspuns:

Nup [-x

in ziua de azi toata lumea e pe intereshappy

| RoxanaCher a răspuns:

Nu stiu! Eu nu am avut niciodata. Un prieten adevarat inseamna:sa stea cu tine, sa te linisteasca cand esti suparata, sa nu te barfeasca, sa fie sincer si de incredere. E foarte greu sa gasesti un prieten adevarat!sad

| Jack_5106 a răspuns:

Da, exista! spre surprinderea unora.Cand treci prin momente grele vezi daca ai sau nu prieteni adevarati.Este adevarat ca sunt cam putini dar exista si in momentele in care ai nevoie de ei vor fi aproape de tine, te vor ajuta cu tot ce pot fara sa aiba nici o pretentie din partea ta; te ajuta pentru ca te pretuiesc si te iubesc, cu toate calitatile si defectele pe care le ai(nimeni nu este perfect). Tu incearca si ajutati toti prietenii cand au nevoie, nu fi invidioasa pe realizarile lor, din contra, felicita-i pentru reusite, nu fi fatarnica; usor usor o sa vezi care din ei fac acelasi lucru cu tine si o sa poti sa-ti dai seama daca ai sau nu prieteni adevarati nu doar ''de umplutura''.

| Ally_8613 a răspuns:

Exista prieteni adevarati! insa ei nu se gasesc "pe toate drumurile".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, exista, dar sunt din ce in ce mai greu de gasit.In general, prietenii adevarati sunt cei pe care ti-i faci in copilarie sau in perioada adolescentei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ,exista.

| mEitZ a răspuns:

BUna; D!
Da exista. Dar ce cei adevarati sunt putini... din pacate bineinteles.
Daca ai foarte multi prieteni e bine... dar adevarati nu cred ca iti sunt toti! Parerea mea

| lidia_7906 a răspuns:

Pentru mine NUUUU! Credeam in prietenie pana cand mi s-a dovedit contrariul. poate nu am fost eu norocoasa sa am prieteni adevarati dar nici nu o sa mai am incredere sa imi fac vreo unul niciodata.