| wannabe a întrebat:

Exista vreo diferenta intre tenisi si conversi? care ar fi aceea?

Răspuns Câştigător
| m4them4tic a răspuns:

Converse e un brand din ceea ce stiu eu.
Un plus pentru Lola big grin
Voi cei care credeti ca diferenta dintre tenisi si converse este aceea ca primi sunt low-tops iar ceilalti sunt mai inalti, nu e asa. Cei inalti sunt basketzibig grin.
Din cate stiu CONVERSE fabrica atat tenisi cat si basketzi si inca alte articole

20 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Nu e aevarat cu inaltimea...eu aveam tenesi pana la genunchi luati din piata asa ca nu e vorba de inaltime... e vorba ca sunt produsi de firma Converse...probabil au o calitate mai buna dar in rest ca si aspect nu sunt diferiti de alti tenesi decat ca au sigla specifica Converse happy...si pretul e ceva mai mare...mult mai mare straight face

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pretul, in rest sunt mai buni tenisii.

| lola a răspuns:

NU are nicio legatura cu inaltimea! Convers e o firma care produce incaltamine [asta e punctul forte] de mai buna calitate decat cei din piata.Si cu un pret de 10 ori mai marehappya..si sigla specifica.

| Mwhahahaa a răspuns:

Nu stiu, conversi sunt putini mai inalti.big grin

| Mwhahahaa a răspuns:

Tenesii normali iti vin pana la glezna piciorului.:p

| Mwhahahaa a răspuns:

@eluveitie, aia poate erau bascheti :p

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Da, conversii sunt inalti, unii ajung pana la genunchiwinking.
Tenesi sunt pana la glezna happy.

| lenyia a răspuns:

In afara de pret....nu mare lucru!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...prostia.
Nu este nicio diferenta... diferenta e omul destept care nu da 50-60 de euro pe o pereche de porcarii de converse.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred. oricum cei de la converse sunt f buni. nu mai ziceti voi ca dam banii aiurea pe ei. astia sunt de buna calitate. nu se strica dupa 2 saptamana de purtat ca altii mai ieftini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia inalti sunt bascheti, si nu aia e diferenta. cei converse sunt originali, rezistenti si arata mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Converse...hmmm...bine. Oricum conversi sunt mai rezistenti decat tenesii normali (pentru. ca am observat la prietena mea care ii are de mult timp si inca sunt ca noi nouti, nici o ruptura! Iar eu ii am de mai putin timp (tenisi oarecare)si sunt rupti. Doar n-am jucat fotbal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, incaltamintea converse este mai rezistenta, dar nu tuturor le sunt accesibile preturile big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista ...conversii au o calitate mult mai buna...si daca poti o pereche de tenesi din piata si dupa o pereche de conversi o sa vezi si diferentele la aspect, dar intr-adevar pretzurile nu sunt accesibile tuturor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se rup mai greu dar la cat de scumpi sunt nu merita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oameni bunilaughing
diferenta e o singur sigla.
conversii au o sigla "All Stars"
iat tenesii nu au nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conversii sunt EXTREM de rezistenti happy nu m-ai vorbitii prostii, ca sunt prosti cei care dau banii pe ei happy o pereche de tenesi la 60Ron m-au tinut 2-3luni ( si aratau ca dracu ca s-au rupt din primele zile) pe cand o pereche de conversi ma tine 2 ani (asta daca ii port de minim 3 ori pe saptamana ). Asa ca ciocu mic cei care vorbesc in necunostinta de cauza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Converse a inventat pentru prima data tenisii. Asa ca au tot dreptul sa-si vanda produsele la un asemenea pret avand in vedere ca CHINA i-a replicat cu nesimtire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am converse originali de 1 ani jumatate si nu au absolut nici o urma...adica daca ii spal arata exact ca noi. E adevara ca pretul e mai mare dar sunt si reduceri de 70-80%. De exemplu ai mei au constat 89 de lei si sunt multa mai mult decat multumita de eiwinking
I-ati cu incredere! happy

| HaineDeVis a răspuns:

Buna, pe www.hainedevis.ro, gasesti o gama mare de tenisi si bascheti Lee Cooper produse cu preturi foarte mici, produsele sunt originale si se livreaza direct din stoc la tine acasa! Tenisii sunt LOW si basketii sunt HI!
O zi bestiala!