| Bianca_8531 a întrebat:

Fetelor, voi folositi tampoane in timpul noptii cand sunteti pe stop? Stiu ca nu prea e recomandat, dar curge mult si patez cearceafurile si nu as mai vrea. Cand dorm profund nu simt, insa cand ma intorc in pat vine inundatia si aia e, curge pe langa, peste tot. Si folosesc si din alea mari, dar degeaba sad

5 răspunsuri:
| Justme32 a răspuns:

Încearcă să pui peste cearșaf, o saltea de yoga cu preţ cuprins între 75 și 175 lei. Cât despre tampon, trebuie să fie sensibil la atingere aproape de topire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă cupa menstruală.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ai doua variante
Fie folosesti pe timpul noptii absorvante din alea mari si late special pentru noapte(ambalaj albastru), fie pui ceasul sa sune la 3-4 ore.
Totusi, daca consideri ca ciclul tau este prea abundent ia legatura (telefonic) cu un ginecolog sau macar cu un farmacist!

| Andreeush a răspuns:

Există absorbante pe timp de noapte.

| Adry05 a răspuns:

îmi place cum toată lumea „folosește de alea de noapte" când mă gândesc că la asta te-ai referit când ai zis mari.
În fine, ideea cu cupa menstruală să știi că e bună, e mai igienică, ieși mai bine ca preț, are capacitate mare și e și mai ok pentru mediu dacă crezi că o poți suporta. Dar din moment ce folosești tampoane interne fără problemă nu văd de ce n-ai putea.