| mihaela1mihaela a întrebat:

Fetelor voua cand vi se rupe o unghie le taiati pe toate sau o taiati doar pe cea rupta, avand in vedere ca unghiile sunt destul de maricele?

7 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Dacă am răbdare (şi nervii necesari după incident), le mai tai şi pe restul, nu de tot, dar le mai micşorez. Dacă nu am chef, o tai doar pe cea ruptă, şi le dau cu un lac natural sau ceva care nu iese în evidenţă şi aştept să crească unghia înapoi -_-'
Dar de cele mai multe ori le tai pe toate.

| positivity a răspuns:

Le tai pe toate.

| Melannya a răspuns:

Eu pur si simplu o tai pe aceea si le micsorez foarte putin pe celelalte in timp va creste aceea si voi proceda la fel pana ajung la aceeas dimensiune toate. Sper ca ti-am gost de ajutor...

| Melannya a răspuns:

Eu pur si simplu o tai pe cea rupta si le micsorez foarte putin pe celelalte in timp aceea va creste si voi proceva la fel pana ajung la aceeas dimensiune

| MyaEmy a răspuns:

Daca mi-se rupe doar putin o pilez iar daca mi-se rupe mai mult le tai pe toate.
Sper ca te-am ajutat happy

| ZambeteBucuroase a răspuns:

Daca nu ti s.a rupt foarte tare, poti sa o pilezi, si sa le pilezi si pe celelalte ca sa fie la aceeasi marime. Daca ti s.a rupt tare, va trebui sa le tai si pe celelalte ca sa fie toate la aceeasi dimensiune.
Sper ca te-am ajutat

| Andreicik a răspuns:

Pun o unghie artificiala in loc