| wapriliew a întrebat:

Mi se rupe o unghie de la mana foarte naspa... e pe jumatate rupta si o tot dau cu oja sa se lipeasca : nu vreau sa mi se rupa din caren!crying(((ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| interesf a răspuns:

Presupun ca ai unghiile mari daca nu vrei sa ti se rupa unghia. Si eu am patit si singura solutie care am gasit-o a fost picaturalaughing stiu ca suna penibil dar 2 saptamani pana iti creste putin nu are nimic!

| wapriliew explică (pentru interesf):

Am taiat-o azi, dar e super ideea si jur ca m-am gandit la ideea asta, dar nu mai aveam picatura in casa si mi-a fost greu sa merg la magazin! bravoo!kiss**

3 răspunsuri:
| DeeaDLove12 a răspuns:

Ai taiat-o apoi ai lasat-o asa....vezi ca in capatul unghiei e ceva care tine unghia o radacina ca sa zic asa tai doar coltul ala usor cu unghiera sau foarfeca pentru unghii daca tragi de ea normal ca o sa te doara funda?puppy dog eyes

| PandaBear7 a răspuns:

Incearca sa o tai, nu vasta lipita cu oja la infinit.