| măcheamăăăî a întrebat:

Fetelor,ce recomandati pentru intarirea unghiilor? Eu le am foarte moi si se exfoliaza repede si avand in vedere ca uibesc unghiile lungi as vrea cateva remedii.

Răspuns Câştigător
| EcstasyDubstep a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, iti sugerez sati cumperi un intaritor de unghii costa intre 4-10 lei il poti cumpara de la Avon sau un magazin de oje.Sau lac de unghii insa s-ar putea sa sara de pe unghii.Problema poate fi si din lipsa de calciu incearca sa consumi multe lactatewinking

4 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Sunt solutii speciale de asa ceva, dar poti folosi si uleiul de ricin sau vitamina A, pe care o poti lua de la farmacie.

| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns:

Exista oja si lac de unghi speciale care ti le intaresc. Eu am si sunt foarte faine.

Bafta!

| TsSoFoOLiTa a răspuns:

Ulei de ricin. Iti intareste unghiil si le ajuta sa creasca. Eu il folosesc. Il incalzesti 5-10 secunde la cuptorul cu miscrounde si iti tii unghiile in el 15-20 minute.

| Mocanu_Andreea_1997 a răspuns:

O prietena de-a mea isi punea unghiile in ulei de masline incalzit9nu doare 0pui doar unghia si la ea merge si are niste unghii lungi...