| anonim_4396 a întrebat:

Filologie sau Economic? Ce as putea face dupa?

Răspuns Câştigător
| Miza a răspuns:

La filologie se face Romana, istorie, logica si limbi straine. de asemenea poti opta pentru filologie intensiv engleza/spaniola/franceza/germana sau bilingv

La clasa a IX-a se face contabilitate, economia intreprinderii, studiul calitatii produselor si serviciilor si elemente de tehnologie generala.
la clasa a X- a se fac:contabilitate, ec. intr., scps,
in clasa a XI -a se trece la ciclul superior, deci se fac module: mark. afacerii, planificare operationala, organizarea resurselor umane, contabilitatea evenimentelor si tranzactiilor economice, realizarea activitatii de birou, si alte module de practica.
in clasa a XII-a tot module: mediul concurential, legislatie in administratie, relatii publice si de protocol, negocierea afacerii si altele care se fac in practica.

Eu aş opta pentru Filologie, deoarece am inclinaţii spre romînă şi limbi străine. Baftă.

2 răspunsuri:
| fluture156 a răspuns:

Filologie, daca vrei sa ajungi cineva. happy

| Ioana6000 a răspuns:

Eu voi merge la filologie. Este cel mai bine din punctul meu de vedere si nu pentru ca ar fi mai usor.