| of983 a întrebat:

Fratilor in jurul orei 00:30 am fost oprit de politie si amendat cu 5 milioane pentru "tulburarea linistii publice" dar eu nu am facut nimic pur si simplu ma duceam acasa dupa ce am stat cu tovarasii la o caterinca, au trecut de 3 ori pe langa noi si fix cand am ramas singur au venit repede sa ma amendeze.De ce oare nu au oprit cand eram cu gasca?
N am urlat, n am facut pe superman pe strada... Abuz in serviciu ACAB.

Tin sa mentionez ca am 16 ani.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cam se stie ce caterincă fac adolescentii in ziua de azi. Mai ales noaptea.
Vorbesc, râd foarte tare. Nu mai vorbesc de limbaj.
Pe cineva ati deranjat.
Contestă amenda dacă ti s-a parur abuz.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca esti minor, ai 16 ani si la ora aia aveai obligatia sa fii acasa, supravegheat de parinti.
Asta nu-i nici un abuz in serviciu, ci parinti indolenti care nu te supravegheaza si au de platit o amenda, pentru ca nu isi fac datoria legala, sa-si educe si sa-si tina copilul in casa, la ore tarzii din noapte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e abuz, contesta amenda.

| Robert2526 a răspuns:

Daca ati stat pe langa vreun bloc, probabil caterinca voastra a deranjat pe cineva care a apelat la politie. Ghinionul tau ca ai ramas singur in zona happy. N-ai ce face, platesti amenda si alta data nu mai faci galagie noaptea

| MistarGoGu a răspuns:

Cati erau in echipaj? Pai normal ca nu au oprit cand erați in gasca ca poate il, lua unul pe Militica la suturi si trebuia sa cheme mascatii sa ii ajute!
Fa contestație si solicita proba video de pe bodycam sa demonstreze ei infracțiunea daca pot!
Vezi daca in zona unde erai exista camere de supraveghere de la alte blocuri / localuri in care sa apari tu sa se vadă clar daca erai " băiat cuminte " si da-le cu proba de cap!

| MistarGoGu a răspuns:

Daca te stii " curat " nu le da nici 50 bani cauta un avocat tinerel sau un ONG de avocați care ajuta oameni pro bono *( fara onorariu )! Daca ei consideră ca e abuz si sunt sanse sa scapi de amenda si bonus sa le ceri despăgubiri morale macar câteva mii €. Eventual o sa ia procent din despăgubiri ca taxa de succes.