| Ready a întrebat:

Fumez ocazional.Peste 2 saptamani merg la ziua unei prietene si acolo o sa fumez.Cum fac ca atunci cand ajung acasa sa nu imi mai miroasa degetele a tigari? Dau funda si vot.
Multumesc anticipat.
P. S : Fara sa spuneti numai fuma.

Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Nu cred ca iti vor mirosi degetele a tigari...vei mirosi tot! laughing Crede-ma ca in adolecenta cand m-am apucat de fumat si ai mei nu stiau, ma dadeam cu tot ce aveam in casa, absolut tot. De la toti detergentii pana la toate esentele si condimentele de prin bucatarie, plus pasta de dinti plus parfum. Daca cel care te miroase e nefumator, te va simti oricum, mai ales daca a stat intr-un mediu fara fum de tigara, nu are cum sa nu te miroasa. Incearca sa tii cat mai putin mana pe tigara...nu stiu cum, dar incearca. happy

6 răspunsuri:
| Melyssuka a răspuns:

Te speli pe maini, iti arunci bautura cu alt miros pe mana, te freci cu o frunza pe degete.te faci cu alte mirosuri pe mana vezi tu ce faci! Succes funda?batting eyelashes

| sSebastian a răspuns:

Pai te speli pe maini doar ca nu mai fuma cu ceva timp inainte sa pleci si ia guma sa nu ai miros din gurabig grin

| LAdyAntebellum a răspuns:

In primul rand ca fumezi ocazional este un detaliu, pentru ca asa o sa incepi sa fumezi constant.
Si inainte sa pleci de la ziua prietenei tale, spala'te pe maine cu un sapun parfumat, sau foloseste un servetel umed, sau dezinfectant pentru maini.

| fetitzabunasinebuna a răspuns:

Ca sa nu iti mai miroasa spala-te bine bine bine ca apa si sapun frumos mirositor, si aplica o crema care miroase frumos si asa va disparea, si nu uita de guma... sa fie cat mai mentolata. bafta!

| Dreezy a răspuns:

Pai sa vedem cel mai usor ar fi sa iti dai cu parfum pe maini cand pleci de la petrecere sau cand ajungi acasa. daca nu poti sa folosesti ceva ca sa ti tigarea in loc de degete dar nu cred ca iti arde de asa ceva la o petrecere

| Sidland a răspuns:

Iei un pachet de guma orbit cu gume cu gel inauntru si spargi gelul intr-un bol apoi torni apa calaie peste cat sa aiba loc mainile tale si dupa ce faci asta o sa dispara mirosul. P.S. E incercata dar nu de mine pentru ca nu fumez de un apropiat... Funda te rog mult.