| rlk1234 a întrebat:

FUNDA! heey buna, am instalat acum cateva zile sims 2, mi-am facut o familie mi-am cumparat o casa am amenajato dar de aici habar anm ce trebuie sa mai fac, adica cu pot sa imi iau un loc de munca sau nu stiu sa fac ceva, nu stiu cum sa fac asta ajutati-ma plzz, dau funda, vot si ce vreti voi, doar explicati-mi cum se joaca!

Răspuns Câştigător
| MaeRi a răspuns:

Pai,dupa ce ti-ai facut familia,si ti-ai construit si casa,daca vrei mai multi bani poti sa scrii un cod pentru bani,apesi ctrl+shift+c,iti apare o banda sus si scrie motherlode,daca tot mai vrei mai to scrie motherlode. Daca vrei sa le iei de munca ia-ti un calculator sau selecteaza ce sims vrei sa lucreze, da click pe ziar cand iti aduce un copil imbracat in galben ziaru,apoi dai pe job,si ii alegi ce fel de job vrei,apoi selectezi celalat sims(om) si mai dai iar pe ziar si faci la fel ca si la primul,dupa care ei au niste trebuinte jos,baie,mancare,somn, cand vezi ca incepe sa se goleasca unul fai acea trebuinta. Apoi daca ti-ai facut o femeie si un barbat pune-i sa vorbeasca dand click unu pe altu sa se sarute, imbratiseze etc.Ca sa itnelegi mai bine cum se joaca e tutorial pe youtube, uite intra aicea:
http://www.youtube.com/watch?v=q_3Wpph41J8&feature=related
Dupa care apasa pe fiecare parte, are mai multe parti videoul care iti explica.