| NyanMei a întrebat:

Puteti sa ma ajutati va rog.Azi mi-am instalat Sims 3 si mi-am creat o familie si am intrat intr-o casa, dar nu stiu cum sa ma mut din acea casa.

Răspuns Câştigător
| lays a răspuns:

Iesi din casa...si unde e cercul ala in stanga. apesi pe familie.si iti arata o familie cu o sagetica in jos. apesi acolo apoi apesi pe casa in care e familia pe care vrei sa o muti. o sa te intrebe daca vrei sa muti familia in ". byn". nu mai stiu cum se numeste:d si zici da. apoi o sa-ti arate familia intr-o banda alba jos. dai click pe ei si-i muti in casa pe care o vreihappy. casa poti sa ti-o faci singura, sa o construiesti ori, dai pe iconita cu casa si iti apar mai multe.iti alegi tu una.bafta:* sper ca ai intelesbig grin

2 răspunsuri:
| Elle2117 a răspuns:

Pai te duci la inventory, apesi pe telefonul mobil, dupa care apesi "move"(sau ceva in genu), si apesi pe membrii familiei pe care vrei sa ii muti si alegi casa unde vrei sa ii muti.succes!

| Stan_Bianca_Nicola_1996 a răspuns:

Pai intai daca ai un telefon sau un pc prin casa (in joc ) mergi la el si acolo scrie mutare ...acuma depind de limba big grin, daca e in engleaza cred ca scrie move sau ceva in genul ...si acolo o sa gasesti mai multe locuinte de vanzare big grin, le cumperi si alegi persoalnele care sa se mute si gata!

Întrebări recente