| valentinalina a întrebat:

Funda! va rog sa imi traduceti asta dar corect plz. dau funda si vot promit:
England (Latin Anglia), political division of the island of Great Britain, the principal division of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland. England occupies all of the island east of Wales and south of Scotland, other divisions of the island of Great Britain. Established as an independent monarcHi many centuries ago, England in time achieved political control over the rest of the island, all the British Isles, and vast sections of the world, becoming the nucleus of one of the greatest empires in history.

2 răspunsuri:
| Alexxutzaa a răspuns:

Anglia (latină Anglia), divizarea politică a insulei din Marea Britanie, divizia de principal al Regatului Unit al Marii Britanii şi Irlandei de Nord. Anglia ocupă toate de la est de insula sud de Ţara Galilor şi Scoţia, celelalte divizii ale insulei din Marea Britanie. Înfiinţată ca un independent de multe secole în urmă monarcHi, Anglia, în timp realizat control politic asupra restul insulei, toate Insulele Britanice, şi secţiunile mai mare parte a lumii, devenind nucleul uneia dintre cele mai mari imperii din istorie. sper ca te-am ajutat funda!?

| toti2121 a răspuns:

Anglia,divizia politica a marii britanii, divizia principala a regatului unit al marii britanii.Anglia ocupa toate insulele la est de wales si sudul scotiei, alte divizi ale insulei marii briatnii si restul traduci singura ca e super usor funda te rog?