| bkmad a întrebat:

Fundaa pentru cine imi spune cum se editeaza astfel de poze cu ce si tutoriale:
http://img179.imageshack.us/i/biumzh77505402.jpg/

http://img713.imageshack.us/i/wokryg27289102.jpg/

3 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Prima cu photoscape --> bloom --> setezi tu
a doua la fel

| Enma a răspuns:

Iti pot edita eu poze facute asa cum imi aratashi in linkuri add preasimplu13 id de mess dar acum depinde ce poze imi dai ce ai tuh acolo sunt fotografii facute cu cemera foto de cel putin 8 megapixeli care permit sa ti le editez chiar mai bine in schimb la poze facute cu un tel de eu stie 5 megapixeli e totusi bun depinde de poze sunt unele care nu le poti editata asa pentru ca se strica totusi bagami id si ti le fac eu sau iti iei photoshop photoscape si photoeditor inveti si trebuie sa iasa

| EMYLYAKOS_8257 a răspuns:

Poti folosi 2 programe cel mai simplu este photoscape il descarci deschizi programul te duci la bach editor (bara de sus) cauti poza o pui in mijloc folosind tehnica drag&drop apoi in partea din dreapta iti apare un meniu alegi filter, te duci la film efect si alegi cinema (low medium sau high) sau cross process(low medium sau high)in functie de cum iti doresti(evident posi sa alegi si alte efecte de acolo). Apoi un alt program care este mult mai performant este jasc paint shop pro. Iti recomand versiunea 8 (o poti descarca de pe net versiune triala): http://www.brothersoft.com/downloads/jasc-paint-shop-pro-8.html sper sa mearga linkul asta daca nu mai cauti tu. dupa ce ai descarcat programul il deschizi apoi deschizi poza pe care vrei sa o modifici te duci pe bara de sus la layers alegi duplicate apoi in dreapta iti apare un meniu(scrie materials deasupra si mai jos layers) la sectiunea layers scrie "NORMAL" intr-o casuta si daca stai cu mouse-ul pe ea apare "BLEND MODE" acolo apesi pe sagetuta si alegi modul OVERLAY apoi daca este prea intens setezi opacitatea mai mica(opacitatea este chiar in stanga )