| NoSwear a întrebat:

Fundita ***
Rezumat Ion Agarbiceanu - Fefeleaga
Sa imi intre in o pagina rezumatul, va rog! Am nevoie urgent de el si sa fie "REZUMAT" nu referat.
Daca postati gen : Da cine suntem noi ca sa blablabla, atunci mai bine ziceti-o in gand, TPU inseamna TOTI PENTRU UNU indiferent ce inseamna chestia asta.
Multumesc!
P. S : Sa intre intr-o pagina si sa explice tot ce se intampla.adica rezumat.

4 răspunsuri:
| Sergiu95 a răspuns:

Http://www.e-referate.ro/......10-18.html scrie ca e referat da eu vad ca-i rezumat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau si eu un rezumat neaparat de ion agrbiceanu

| Firetears a răspuns:

In regulament scrie clar ca nu ai voie sa pui intrebari pentru a-ti rezolva temele... :) Iti spun asa, mai pe scurt...

Dar totusi, mai facem exceptii: uite aici, o carte electronica, gasesti povestea la pagina 52 si daca vrei iti faci rezumatul singur/a. :)
Bafta!

http://www.sursa.md/......arte-.html

| Paula_Mardale_1984 a răspuns:

Iar acum a rămas singură, doar cu calul ei Bator; Ce mai putea face cînd vedea că şi Păuniţa, draga ei fetiţă, a murit. S-au dus rînd pe rînd toate odraslele ei, cei mai dragi şi cuminţi copilaşi din lume. În gînd îi suna mereu aceeaşi întrebare: Pentru cine a muncit săraca de ea atîţia ani, pentru cine va mai munci de azi înainte? Funda?