| 2NE1_8255 a întrebat:

Hay TPU happy
In ce tara se afla Hawaii?

8 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Statele Unite ale Americii.
Baftă

| Static a răspuns:

Hawaii se afla in America (SUA)winking, funda? big grin

| Hinata a răspuns:

Di cate stiu Hawaii este o in sula si este cel mai sudic stat american.

| ursu82 a răspuns:

Hawaii (în limba hawaiiană / engleza hawaiiană: Hawai'i, cu okina); (IPA: hawai'i) este al 50-lea stat al Statelor Unite ale Americii care este localizat în arhipelagul insulelor Hawaii în Oceanul Pacific, 21°18′41″N 157°47′47″V. Admis în Uniune la 21 august 1959, ca al 50-lea stat al acesteia, Hawai'i se găsește geografic la 3. 700 km depărtare de Statele Unite continentale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hawaii este un stat, care face parte din Statele Unite ale Americii si are capitala la Honolulu happy

| TinK0de a răspuns:

SUA...

| RobEarth a răspuns:

Statele Unite ale Americii ( SUA)

| Lory1305 a răspuns:

Statele Unite Ale Americii.