| Ralucca a întrebat:

Heeeii, TPU :*:*:*:*. Îmi spune-ți si mie statusuri noi, frumoase? De indiferență, de dragoste, triste, de nepăsare, de toate. Cele mai frumoase primesc fundiță. Multumescccc. :*:*:*

3 răspunsuri:
| PustoaicacuochiiCaprui a răspuns:

E fata care e mereuu` langa tne, fata a carei privire`tsi fke binee`.
Uita`te la poza mea ! Nu e nimic ciudat. Doar eu ! Si totusi. uita`te mai atent ! Ai observat? E fiinta pe care tu o iubeai candva !"
Anunta`ma cand vrei sa te convingi cine sunt cu adevarat. Lasa minciunile fraierilor pe care le-ai ascultat.Formeaza numarul meu de cate ori vrei sa vorbim, cheama si o sa vin sa lamurim.
Te-am pierdut... acum zambesc, dar continui sa te iubesc.
Priveste`ma in ochii sa intelegi sentimentele pe care nu pot sa ti le spun.
Rasul ei copilaresc ti-a ramas in adancu` sufletului. E inocenta, dementa, dulce cand vrea. Si ar fi putut fi doar a ta !
Un zambet inseamna fericire, dar o lacrima nu inseamna neparat durere. Poti plange cand esti fericit, dar nu poti zambi cand inima iti plange !
Inima ta nu mai este deschisa pentru mine… asa ca trebuie sa plec… te-am iubit atat de mult…
Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum…am suferit prea mult ca sa te iert si acum.
Hai` du-te si nu privi în urma .
Spui punct`. Dar nu se termina niciodata ! Pentru ca te atrage ca nici o alta fata.
Strânge-ma în brate si atunci când îti spun : "lasa-ma,n-o face!"
Mi`e dor de unele momente, unele chiar demente, unele hazlii, altele de care nu vreau sa`mi aduc aminte .
Pentru mine au contat acele momente cand fara sa vrei m-ai facut fericita.
Acum ne intalnim pe strada si imi zambesti.Pastrezi secretu`n tine, stiu ca ma iubesti[
Te detesti. O vezi cum pleaca cu ochii goi. Tu prea mandru sa o opresti . Crezand ca vine inapoi !
Erai pe primul loc, niciodata sa nu uiti, ca pentru tine am renuntat la multe si la multi
Mi`e dor sa te privesc fara sa spun nimic . Mi`e dor sa numar secundele un pic cate`un pic
bineinteles ca nu`i clar. oricum te iubessssc ;x . | Ador sa am imaginea ta intiparita in minte Fredonand acelasi nume ce ma lasa fara cuvinte .;x"
acea copila. cu acel ceva special ! :"
Aproape tot se iarta,nimic nu se uita!
Tu vrei sa uiti tot, trecand peste...Dar inca te gandesti la vechea ta poveste:-x
Lasa tot aici chiar daca a durut. Uita acum de mine, o sa ma descurc.
Toate veneau, toate treceau, dar nimic nu ramanea Nici macar EL, care puteam sa jur ca ma iubea
Si dintr-o data parca ceva n-a mai mers...Ceva in mintea ta pe mine m-a sters
A ramas amintirea, doi copii ce se iubeau. Si credeau ca nimeni n-o sa-i desparta...Dansand, razand in ploaie. N-aveau sa stie ca o relatie poate declansa razboaie
Nu mai sunt fata ce scria ore in sir despre dragostea ei pierduta si zambetul ala de copil...
Inca iti amintesti de aceea fata. Care era preferata ta odata
Mult timp a trecut,nimic nu s-a schimbat... La ea tot mai mult se gandeste. Traind cu teama ca deja l-a uitat, Nu stie ca inca-l iubeste
Ai oftat adanc, singur pe afara. Dar azi m-ai strans in brate pentru ultima oara!
Nu te grabi sa arunci tot ce iubeai odata.
Amintirea ei inca te doare. Si stiu ca mori de nerabdare. Sa o vezi...dar nu mai apare. Caci ceea ce i-ai facut, doare
Si nu mai are rost, trebuie sa uit tot ce-a fost!
A fost odata,si poate o sa mai fie.
N-au ramas decat poze pe care le-am pierdut.Odata cu gandul ca o data te-am avut...
Poate intr-o alta viata ne vom aminti.Poate intr-o alta viata...vom mai fi iar copii.
Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii.tu mereu crezi ca pun botu’
• Acum nu mai e cum era. / Acum e PUTERNICA. repet: Stie ce vrea!
Si sunt momente ce nu le voi uita .
Uite-ma inca zambesc desi nu-i zambetul meu.Cati spini in suflet am stiut doar eu si Dumezeu.
Lasa. Lasa. Lasa.Stiu ca nu`i pasa .
Stii, chiar vreau sa te cred, insa pentru asta am nevoie de ceva, nu doar cuvinte
Si` spune`mi de cate ori ti-am spus ca pleC dar NU am plecat? de atatea ori eu m`am int0rs si te-am iertat` Dar gata, s-a terminat!
Dejeaba`iti pare rau`.Tu ai aLes sa fie`asaa` deci`Lasa`ma Nu ma mai cauta`!:X[]"
Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi.
Ma vrei langa tine? Vrei sa ma atingi, sa ma saruti? Lupta si ma vei avea. Arata-mi ca meriti. Eu ti-am aratat deja
Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc… de ce oare TE IUBESC ?
Uita putin d` prezent si priveste in treqth`Asta este drumul pe care l-am ales in viata, Si n-o sa las pe nimeni sa imi stea in fata. N-am nevoie de sfaturi sau de parerea ta, Traiesc cum vreau, fac ce-mi place, e viata mea...
Aminteste`ti cine a fost langa tine`de la inceput` pan la sfarshit;x eu sau ea?!
Am invatat ca trebuie sa te desparti de cei dragi cu cuvinte calde, caci s-ar putea sa fie ultima oara cand ii vezi.
Sunt genu` de fatã ipocritã...genu` care stie sa minta cã’i fericitã!
Asta este drumul pe care l-am ales in viata, Si n-o sa las pe nimeni sa imi stea in fata. N-am nevoie de sfaturi sau de parerea ta, Traiesc cum vreau, fac ce-mi place, e viata mea...
Zambetul e accesoriul meu preferat.
Invata sa pretuiesti adevaratele valori .
Crezi ca-mi pasa de tine ?! Crezi prost! Idealurile mele se schimba zilnic, nu stiu ce vreau.recunosc!
Viata mea merge inainte cu sau fara tine.
Zambeste mereu chiar daca ti-e greu! Chiar daca te doare, zambeste si fi tare!
Sunt eu mica . Da a dracu`. Nu stii ce ma duce capu`. De vrei sa te joci cu mine. Baga`te daca te tine. Dar iti spun ca nu`i d bine ! :X
Paharele sus. Sampania sa curga. Noroc pentru fetele care stiu sa faca fraierii sa planga.
Desi tii la ea. Spui ca te`ai suparat. Plin de Dracii. Dar pana la urma tot cu ea te impaci.
Da. Imi plac momentele alea in care iei foc. Ca nu vreai sa`mi dezvalui sentimentele.
Cu putin fard. Si un zambet dulce. Vei ascunde clar ca inima iti plange.
Spui ca sunt copilaroasa. Iarta`ma dar copilul asta. Nare timp de o relatie serioasa.

| DragutzikaDeDe a răspuns:

Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste

Ii pasa, dar vrea sa arate ca`i indiferenta, e rea, dar incearca sa fie buna, pastreaza distanta dar mereu e aproape.

Nu da explicatii niciodata pentru ca prietenii tai nu au nevoie de ele, iar dusmanii tai oricum nu le-ar crede

Nu esti primul care pleaca.Dar esti primul care intr-o zi as vrea sa se intoarca.

mi-as dori sa mai fiu fetita mica. Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante.