| Eee_7625 a întrebat:

Heei. am nevoie de pareri. O prietena de-a mea s-a taiat cu lama, nu foarte adanc, pe mana. Ii va ramane cicatricii? Sau ii vor disparea dupa o anumita perioada? Multumesc mult. Astept raspuns cat mai repede posibil.:*:*

4 răspunsuri:
| AnnaMaryStar a răspuns:

Ii va ramane cu siguranta cicatrice...si eu m-am taiat cu lama vara trecuta si inca mai cateva cicatrici

| Lolly_1832 a răspuns:

Vor disparea nu dupa mult timp. happy. Spune-i macar ca inainte sa se taie sa dezinfecteze lama ca se poate infecta repede :-s. si doare. Dar mai bine sa nu se taie laughing.

| ely_9328 a răspuns:

Pai sa vezi si eu am fost ''taiata'' cu acul pe mana...tot asa nu foarte adanc dar se vedea...stai linistita dupa o perioada ii va disparea si crede'ma nu e doar o parere iti spun din proprie experienta, dar poate ii va disparea si dupa 1 an.Mie dupa in jur un an mi-a disparut.

| ovidix a răspuns:

Cicatrici ii va ramane oricum, important e sa nu juleasca coaja ranii, deloc. Daca nu se umbla, la aceea coaja cicatricea va deveni o simpla dunga alba de piele (rana se vindeca). Daca are ticul de a coji crusta, se va transforma intr-o cicatrice maronie (in functie, de cate ori a fost jupita acel sange uscat, intarit)