| Lusha_8130 a întrebat:

Hei! Ajutati-ma si pe mine cu cateva citate, am nevoie pe saptamana viitoare, si vrea ceva special pentru prietena mea cea mai buna.(cele mai multe si frumoase dau fundita)

Răspuns Câştigător
| RoRoxana a răspuns:

Buna:*
Uite cateva citate:

# Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane. – Octavian Paler
# Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii. – Aristotel
# A avea un prieten este mai vital decat a avea un inger. – Nichita Stanescu
# Prietenii mei nu sunt multi, dar sunt nenumarati. – Nichita Stanescu
# Placerea adevarata este de a sta cu cineva la masa. – Antoine de Saint-Exupery
# Prietenia este, in primul rand, pacea reciproca si zborul spiritului pe deasupra amanuntelor vulgare. – Antoine de Saint-Exupery
# Ospitalitatea, curtoazia si prietenia sunt intalniri ale omului in om. – Antoine de Saint Exupery
# Nu prea stiu de ce-ti scriu. Simt ca am mare nevoie de o prietenie carea sa-i incredintez nimicurile ce mi se intampla. Poate ca-mi scriu chiar mie. – Antoine de Saint Exupery
# Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi. – Antoine de Saint Exupery
# Nu cunoastem decat ceea ce imblanzim. Iar oamenii nu mai au timp sa cunoasca nimic. Cumpara lucruri gata facute de la negustori. Si cum nu exista negustori de prieteni, oamenii nu mai au prieteni. – Antoine de Saint Exupery
# Nu are nicio noima sa cersesti prietenia. – Antoine de Saint Exupery
# Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine. – Abraham Lincoln
# Prietenia nu rezista nici un jigniri, nici in infrangeri. Ea moare. – Titu Maiorescu
# Prietenul nu iubeste prietenul, ci obiectivul prieteniei. – Platon
# Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi. – Oscar Wilde
#Prietenia este egalitate armonioasa. – Pitagora

Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`traii`pe`pamanth` Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`niciodata
Acum a venit` si randu` meu` am` grija` d ea asa cum a facut ea mereu`.

Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe. Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte. Te Iubesc Si Punct
Si daca el nu`o sa`mi mai zica noapte buna.si nici pe strada nu`o sa`mi mai zica buna.am prietene sa`mi zica FATA, ESTI DE O 1000 DE ORI MAI BUNA

Uneori stau si ma gandesc Doamne

Nu stiu cum sa ii multumesc, cum,

Sa-i mutumesc pentru tot ce a facut,

Mi-a dat curaj sa devin cine acum sunt.

Desi am trecut prin multe suntem inca *PRIETENE* pentru ca nu poti sa cazi cand tii pe cineva de *MANA*! ♥Te iubesc♥
Ce s`ar intampla cu mine Fara surioara mea?! As face noptile zile Daca n`ar fi ea. Te ador
Am o Prietena p`care Stiu ca Ma pot baZa
Sh orice Ar fi, Ea e doar a Meah!:X

Peste toate o Sa trecem Cu kpu Sus!:X
Ne Avem una` p Alta si Asta`i Mai pResusSs!:X
Si ce daca e lumea rea ma ajuta 'sora' mea si la rau da` si la bine nu se desparte de mine!:X!
1.Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.
2. Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.
3. Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.
4. Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.
5. Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.
6. Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin
Sper sa-ti placa:*
Te pup:*

2 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Citate despre prietenie presupun thinking Uite cateva:

A scoate prietenia din viata e ca si cum am scoate soarele din lume.

Singura prietenie de preţ este cea care s-a născut fără motiv.

Un prieten este cineva care vine când toata lumea a plecat...

Un prieten este greu de gasit, greu de parasit si imposibil de uitat!

Prietenii cei mai buni sunt cei dupa care nu poti pune virgula, ci punct.

| biiiabyby a răspuns:

Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana

Un prieten bun iti vede prima lacrima curgand, a doua o sterge, a treia o opreste

Şi doar ea e langă mine love struck doar ea ma întreba : păpuşa, eşti bine?

Desi am trecut prin multe, suntem inca impreuna `. Caci nu poti sa cazi, cand tii pe cineva de mana >big grin