| lykkeli a întrebat:

Hei, am nevoie de un pic de ajutor! Stiu ca suna prostesc. dar vreau sa ma ajutati cu niste statusuri "suntem pe alt drum, nu mai avem nimic in comun"sau "am cazut m-am ridicat invat noi moduri sa ma scutur" cam cum are guess who prin melodii, de genul asta. Vreau sa dau de inteles cuiva ca e...GATA! happy plzzzz

1 răspuns:
| JusTxMe a răspuns:

O iubire pe care esti nevoit sa o pazesti nu reprezinta nimic.

Lacatele din noi se deschid cu o lacrima.
Memoria îşi aminteşte chiar şi de uitare.
Adevarul care ii face pe oameni liberi este in cea mai mare parte adevarul pe care oamenii n-ar vrea sa-l auda.
aş putea spune că zeii care ne-au creat au fost sadici. Ne-au dat capacitatea de a iubi, ştiind că, astfel, vom descoperi singuri suferinţa. Dar mă îndoiesc că zeii sunt de vină.

Am avut timp sa descopar ca lumea in care ma aflu nu e lumea in care mi-as fi dorit sa traiesc

Sa astepti oricat.Sa astepti orice.Sa nu -ti amintesti, in schimb orice.Nu sunt bune decat amintirile care te ajuta sa traiesti in prezent…Sa nu uiti ca orice asteptare e provizorie,chiar daca dureaza toata viata.

Nu exista bucurie de care sa ne aducem aminte fara tristete

Dureaza cateva secunde sa deschizi rani profunde in inima celor pe carei iubesti…

Un om bogat nu este cel care are cel mai mult ci cel care are nevoie de cel mai putin

Dezamagit de toti ajungi inevitabil dezamagit de tine; asta daca nu ai inceput cu tine

Oamenii se impart in doua categorii:cei care cauta sensul vietii fara sa-l gaseasca si cei care lau gasit fara sal caute

Tot ce pierdem,pierdem pentru totdeauna

Ceea ce nu traim la timp nu mai traim niciodata

Atent prea mult la amanunte,scapi esentialul

Fiecare are dreptul la dezamagire

Mai tarziu devenea prea tarziu

Lasitate inseamna nu numai sa eviti sau sa fugi,tot lasitate e si daca nu-ti pasa

Nimic durabil nu se poate intemeia pe indiferenta

Dragostea este unu suflet ranit si apoi vindecat de altul.

Nu uita: langa cel mai inalt punct al fericirii se afla cea mai adanca prapastie

n-am inteles ca tot ce nu am iubit la timp am pierdut.

Iubim de fapt ceea ce ne lipseste.

Pe masura ce crestem ne dam seama ca pana si persoana cara nu trebuia sa ne dezamageasca vreodata,probabil o va face.

Toate sunt intr-adevar trecatoare.

Niciodata nai avut suficienta imaginative pentru ati imagina lumea fara tine.

Orice asteptare e provizorie chiar daca dureaza toata viata.

Iremediabilă e numai greşeala de a te lăsa strivit!

Nebunia înseamnă să faci acelaşi lucru în mod repetat şi să te aştepţi să obţii alt rezultat.
Uneori plătim mult mai mult pentru lucrurile pe care le primim pe gratis.
Orice prost poate să ştie. Scopul este să înţelegi.
Nu mă gândesc la viitor. Va veni el oricum.
Nu incerca sa-mi zici ceva, ca nu o sa te cred
Nu incerca sa-mi ceri iertare, ca nu o sa te iert

nu e rau sa-ti pese de cineva dar e rau sa-ti pese de cine nu merita.

Logica si fericirea sunt lucruri total diferite

Vreau sa fiu libera spunand adevarul!

Habar n-ai tu...Ce dragoste ti-am purtat eu tie love struck

De ce ma minti mereu ca ma iubesti? Cand tu...Habar n`ai.Ce e dragostea!love struck