| LotteCharlotte a întrebat:

Hei! Am niste casti de o saptamana cred, au costat destul de mult, 60 de lei si sunt bune. erau, pana s-a stricat una dintre ele, adica firul de intra in casca se misca, si nu se mai aude. dar firul celelaltei casti este fix si se aude. cum s-o repar? vi s-a intamplat? un sfat orice, funda!

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Daca ai garantie pentru ele, ai putea sa mergi inapoi cu ele, poate iti pot da altele, insa nu stiu daca se merge si pentru ceea ce s-a intamplat cu ale tale. Oricum, poti incerca. Daca nu, ai putea sa incerci sa fixezi firul respectiv cu banda izolatoare, astfel incat sa nu se mai miste. Este destul de aiurea, fiindca, de obicei, castile de genul acestea tin foarte mult timp. Am si eu o pereche (cred ca am dat cam tot 60-70 de lei pe ele), pe care le am de mai bine de 2 ani si inca functioneaza cum trebuie.

1 răspuns:
| KostyCool a răspuns:

Poti sa te duci de unde le'ao cumparat sau poti sa le lipesti cu banda adeziva sau superglue happy. Nu te speria..Si sa iti dau un sfat.winking : Nu mai cumpara chestii scumpe. De 60 lei imi cumparam 10 perechi de castiwinking