| Belllla a întrebat:

Hei, daca vreau sa merg pe bilingv engleza trebuie sa dau si acea diferenta? Adica trebuie sa dau un test la engleza? Daca voi ati dat, e dificil acel test?

4 răspunsuri:
| StayStrong a răspuns:

Da, trebuie sa dai un examen de bilingv ca sa mergi la profil cu bilingv engleza. Profesorii tai trebuie sa iti spuna cand va fi acest examen.
Examenul, anul trecut, a fost cu admis-respins, deci nu se adauga nota obtinuta la media de admitere. Examenul contine o parte scrisa, ca la un concurs, si una orala, in care o sa ai de descris o poza sau ceva de genul.
E de dificultate medie, dupa parerea mea, dar sigur te vei descurca happySper ca te-am ajutat.

| Densis a răspuns:

Sunt la Blilingv intensiv engleza.Am dau diferentele anul trecut si sunt destul de usoare.Proba scrisa este din materia 5-8 care este usoarahappy si la oral A trebuit sa-mi descriu cea mai buna prietena.Succes! :*

| DiamantulAuriu a răspuns:

Salut, nu sunt eu la bilingv dar am un prieten acolo si sunt usoare diferentele mai ales proba scrisa

| thegatekeeper a răspuns:

Da, va trebui sa sustii probele examenului (oral si scris, pe care le dai, de obicei, in aceeasi zi). Gradul de dificultate depinde de cat de bine cunosti limba engleza. De exemplu, mie mi s-a parut simplu, insa tie poate sa ti se pare mai putin simplu. La proba scrisa ai test grila, majoritatea intrebarilor sunt legate de gramatica, iar la proba orala alegi un bilet si rezolvi cerintele legate de un scurt text. Ai aproximativ 30 de minute sa rezolvi cerintele, apoi prezinti raspunsurile in fata comisiei.