| Ciubotaru_Daria_1971 a întrebat:

Vreau sa merg la liceu pe filologie. Dar vreau sa fac toate materiile in engleză si nu reușesc sa fac diferența dintre INTENSIV ENGLEZĂ si BILINGV. Poate sa ma ajute cineva va rog? Care dintre ele trebuie sa aleg ca sa fac toate materiile in engleză?

Răspuns Câştigător
| DumnezeuTatal a răspuns:

Eu la intensiv engleza sunt, 4 ore de engleza, poate si 5 daca va permite timpul, faci multe lectii de cultura si civilizatie. La bilingv faci geografia sau istoria Angliei in engleza.
Ca sa intri la bilingv se dau obligatoriu probe, pe cand la intensiv nu.
Ca sa faci toate materiile trebuie sa te duci la o clasa cu predare in limba engleza.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este specializare la care să faci "toate materiile in engleză"!

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......-intensiv/

Toate cele bune!

| Dintrebare a răspuns:

Clasele de bilingv sunt de obicei cele mai bune. Asa ca iti recomand sa o alegi pe aceea. Diferenta dintre intensiv si bilingv e ca la bilingv vei face anumite materii in engleza (georgafia si istoria Angliei stiu sigur, dar s-ar putea sa fie si alte materii)

| edit28 a răspuns:

Eu am facut mate-info bilingv si nu se facea decat engleza in engleza laughing iar intensiv engleza sunt doar mai multe ore de engleza

daca ar fi sa se faca toate materiile in engleza ar scrie Filologie in Limba Engleza.

| ImmyMj a răspuns:

Pe profilul de filo bilingv vei face materii predate in limba engleza, in timp ce la filo intensiv vei avea doar un numar mare de ore de engleza insa nu si cu predarea materiilor in acea limba ci vei avea ore normale. Funda? P.s am fost filo intensiv franceza deci stiu.batting eyelashes