| Annto a întrebat:

Hei:* de cateva zile mi-a iesit un herpes la gura... e destul de mare, ma ustura daca pun pasta de dinti cu ce as putea sa ma dau sa-mi treaca?! straight face ma doare ff tare.sad

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Unguentul Aciclovir este cel mai bun pentru astfel de probleme. Se aplică pe zona afectată de 6 ori pe zi, la interval de 3 ore. Încearcă să nu bei apă şi să mănânci imediat după ce l-ai aplicat, sa să-şi poată face efectul.
O zi frumoasă!

4 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Bună!

Daca ai o farmacie la indemana ar fi cel mai indicat sa te duci acolo si sa iei un plasture pentru anti-herpetic, eventual sa intrebi ce ar putea sa iti dea sa treaca cat mai repede.

Te sfatuiesc sa nu mai pui mana pe el si sa nu il deranjezi pentru ca se poate infecta sau te poate durea mai tare. Sa nu cumva sa il rupi sau sa il smulgi.

Multa baftă!

| vico17 a răspuns:

Sa nu pui pasta de dinti, pentru ca se usuca tare si ramana mult timp.Incearca cu creama de galbenele iti trece in 3 zile sigur
.

| FataIntenisi1342 a răspuns:

Eu am exact aceeasi problema. Ma dau cu crema cu antibiotic si se duc in 2-3 zile

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă pasta de dinți, aplică tinctură de propolis care usucă și trage și umflătura. Va pișca un pic la început!
Sănătate!
Pa, pa.