| brutmunt a întrebat:

ieri dimineata m-am trezit ca am herpes,ieri toata ziua m-am dat cu pasta de dinti si azi si ma doare ingrozitor de tare, ce as putea sa fac ca sa imi treaca pana vineri?

Răspuns Câştigător
| DumiY a răspuns:

Buna!
Poti incerca plasturi pentru herpes pe care ii gasesti la farmacie.
De obicei foloseam ACICLOVIR, e o crema pe care tot la farmacie o gasesti.

Poti incerca sa te dai cu acetona. Stiu ca suna ciudat dar am incercat si eu odata si chiar a dat rezulate. Te dai de cateva ori pe zi. Se usuca locul acela si iti trece.
Pa, pa!

3 răspunsuri:
| GabrielaIoana a răspuns:

Foloseste creme de la farmacie pentru asa ceva. Intreaba o farmacista si iti va explica ea ce trebuie sa iei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cauta la farmacie plasturi speciali pentru herpes, ajuta si la asptect si la tratament

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca tinctura de propolis!