| Anonima126892 a întrebat:

Hei, ma poate ajuta cineva? Am avut o prietenie cu un băiat timp de aproape 1 an. Ne-am certat și el se purta copilăresc și se supăra dacă nu ieșeam intr-o zi afara și dacă ieșeam cu altcineva și chestii din astea penibile. Și am decis acum câteva luni sa nu mai ieșim, după ne-am împăcat cu condiția ca nu mai face așa iar tot așa a făcut in continuare. A apărut între noi încă o fata, am început sa ieșim toți 3. Când ieșeam doar eu cu acea fata, in ziua următoare ma barfea lui, și celorlalți prieteni. Acum el s-a certat cu ea. Urma sa mergem toți 3 la discoteca și după el s-a certat și cu mine pentru ca a spus ca am început sa ii iau apărarea ei și am mers doar eu cu ea la discoteca. Si de acolo am mers cu ea in sat la fostul meu prieten pe care nu îl pot uita de 1 an și am încercat sa-i spun ce simt dar nu prea am putut și după am vorbit pe mess și mi-a spus ca nu e in stare de o relație, ca nu vrea sa ma rănească din nou sau sa ma însele din nou. Dar parca când mi-a spus nu m-a durut așa tare ca mai demult. Acum ma simt foarte nașpa, sunt intr-o situație nasoala, ma poate ajuta cineva sau să-mi spună ce sa fac?

1 răspuns:
| Larisa1453 a răspuns:

Eu zic sa îl lasi. Stii cum e "Dragoatea cu de-a sila, este egala cu zero". Gelozia duce spre izolare. Si el asta face cu tine. Bafta!