| anonim_4396 a întrebat:

Mă puteți ajuta?
Am o,,prietena", cu care obișnuiam sa ies mult și sa mă simt foarte bine.Doar ca de la o vreme,a început sa se supere mereu,și sa se certe cu cealaltă BFF a mea (Ana. Apropo, acum totul e bine cu ea.Trecea doar printr-o perioada mai grea happy.Așa... FatA aceea s-a certat de moarte cu Ana,și apoi s-a supărat și pe mine,pentru ca îi țineam partea Anei.
Toată cearta a început de la faptul ca Ana si-a luat telefon nou (știu, nu?).Eu am încercat sa le împac, dar totul a devenit și mai rău. ZILNIC,atunci când ieșeam cu ele afară, se certau.Dar din motive PROSTESTI:Ana nu a vrut sa îi dea banca,, Minune" celelaltei fete.Ana rade.Ana nu voia sa se așeze ea la mijloc.Ana își cumpără zilnic pufuleți. BLA BLA BLA!
Crd ca v-ați dat seama ca Ana nu avea nici o vina.Fata aceea,se supara mereu pe ea,dar Ana nu.Însă, inyr-o zi,acea fata a sfidat-o. Oricum,își pierduse de mult încrederea în ea,căci fosta noastră BFF i-a spus unei fete un secret extrem de personal al Anei :/
Cum ziceam, eu am fost pusa la mijloc.Și chiar nu mai suportam.Așa ca i-am spus fetei aceleia ca eu nu voi alege intre ele doua.Atunci,s-a supărat și pe mine.
Azi,am ieșit cu Ana, Larisa (cu care mă înțeleg super, apropo) și încă o prietena. Apoi ne-am întâlnit cu draga noastră fosta Bff.Eu am vrut sa ne impacam (ca sa nu ne poarte pica).Am reușit sa vb cu ea,dar apoi a început sa spună ca îi este scârbă de Ana.Așa ca Ana a plecat,iar fata aceea, mi-a ținut un discurs lung.Eu am mers după Ana,și am hotărât ca noi vom încerca să nu ne mai batem capul cu aceea fosta amica.
Dar acum îmi est frica! Dacă va reuși sa întoarcă toți prietenii noștri împotriva noastră? Noi am discutat cu ea, dar mereu schimba subiectul? Nu am vrut sa se ajungă aici.Ar putea sa zică tuturor toate secretele noastre! Am fi amândouă distruse! Vă rog, ce pot sa fac?
Repet ca am încercat sa mă împac cu ea.Prima data a mers,pana când, Ana a început sa se certe iar cu ea(cum, chiar nu stiu).Help! Trebuie sa găsesc o soluție înainte sa înceapă scoala. Dacă va reuși sa îi întoarcă pe toți împotriva noastră, suntem praf! Eu vreau doar sa mă simt bn și sa mă concentrez pe lecțiile mele.Suntem toate în aceeași cls (chiar și Lari și fata cealealta).O sa îi lipsim, căci eu mereu o consolam.Am multe prietene bune,dar nu se știe cuk ar putea sa le aducă pe drumul cel rău.
Acum, va rog sa îmi spuneți ce sa fac! Repede! Altfel...Nu știu ce sa mă fac.Ana încearcă sa nu se gândească la ăsta, dar și ei îi e puțin frica.Help!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mean girls 3

| ThePuffy a răspuns:

Te-ai gandit sa scrii povesti? laughing) lol, vorbesc serios, zici ca citeam o carte despre adolescenti, atata drama :o. Nu te mai panica ca *ignora cacofonia, pls* sampania, ca sare capacu' laughing) cine se intoarce in potriva ta, nu-ti e prieten, devino mai nepasatoare, eu asa sunt, pur si simplu nu-mi pasa daca e cineva in potriva mea, si in plus, nu are nimeni curaj sa stea fata in fata cu mine si sa spuna tot ce vorbeste cu altu' despre mine.

| sandumirel98 a răspuns:

Ar trebui să asculți toate variantele poveștii întâi. O simplă părere nu cred că poate întoarce împotriva voastră pe toată lumea, oricum cine vă este aproape va rămane acolo.

| AleAlexa321 a răspuns:

Daca trecem peste toata povestea asta... oare te-ai gandit ce o deranjeaza atat de mult? Am inteles...e o persoana cam dificila, schimba subiectul cand incerci sa vorbesti cu ea, dar daca face asta tu ar trebui sa insisti si sa ii spui sa nu mai schimbe subiectul.Sa dea cartile pe fata. Daca tine la tine nu ti-ar spune secretele altcuiva, dar daca stii ca cineva nu isi poate tine gura ar fi bine sa nu mai spui secretele decat celor de incredere.