| Ioana0002 a întrebat:

Am o relație cu un baiat de doua săptămâni și o zi și vreau sa va spun ca e foarte perfect, vorbește frumos cu mine doar ca in timpul asta de relație noi am ieșit doar de 6 ori, pot spune de 3 ori pe săptămâna și nu e vorba ca nu putem dar mi se pare ca nu ieșim des și când ieșim, ieșim după ora 9-10 ca are treaba chiar dacă acum e cald afara. Vreau sa va spun ca el are 22 de ani iar eu 18, dar cateodata simt ca poate mai are pe alta. Nu mai știu cum sunt relațiile la început pentru ca nu am mai avut una serioasa de un an, am mai încercat cu alți băieți dar ieseam 1-2 ori și gata.
Pana acum nu mi-a zis sa facem ceva și știe ca am făcut doar cu un baiat pentru ca l-am iubit și i-am zis ca n-as putea face cu un baiat pe care nu-l iubesc și nu mi-a propus nimic, dar eu cred ca face cu altele pentru ca in doua săptămâni nu ar avea cum sa nu facă cu alta. Sper sa nu fiu înșelată, vouă cum vi se pare ca ieșim des sau rar? Și va zic ca ieri seara nu mi-a răspuns o ora jumate pentru ca cica și-a uitat telefonul in mașina deși cred ca minte sigur. De certat ne-am certat doar aseara pentru ca eram suparata, in rest mereu am vorbit frumos.Da-ți-mi un sfat ce sa fac in aceasta relație

Răspuns Câştigător
| Issabelle6789 a răspuns:

Buna.Sfatul meu(ca de la fata la fata) e sa incerci sa te linistesti si sa nu pui stapanire pe viata lui privata cu totul.Nu il cicali cu chestii:"pe unde ai fost? cu cine? de ce nu ai raspuns in 10 minute?"Daca el nu te place cu adevarat te va insela oricum.Nu ai cum sa pui stapanire pe ce face.Nu cred ca va vedeti rar. Poate el munceste pe undeva.Eu cu fostul ma vedeam odata pe saptamana.Incearca sa nu fii chiar atat de stresata si nu ii arata asa din prima ca iti place mult de el pentru ca e posibil sa profite de asta.

| Ioana0002 explică (pentru Issabelle6789):

Ai mare dreptate, îți mulțumesc mult pentru sfat, nu i-am dat de înțeles ca sunt moarta după el ca sa nu și o ia in cap, sunt mai indiferenta cateodata și dacă vrea sa ma însele o poate face oricând sunt conștientă de asta.

| Issabelle6789 a răspuns (pentru Ioana0002):

Multumesc pentru apreciere.Asa sunt oamenii.Degeaba incercam noi sa facem sa nu ne insele sau sa ne minta. Daca vor o vor face oricum. Oamenii sunt prefacuti. Unii inseala si dupa zeci de ani de casnicie.Eu iti doresc mult succes cu el.Sa aveti parte doar de fericire

| Ioana0002 explică (pentru Issabelle6789):

Efectiv fosta lui ne-a făcut vraji sa nu mai fim împreuna și el nu mai e apropiat de mine, de doua săptămâni nu ne am mai întâlnit, am fost la vrajitoare și mi-a zis cine am și visat o, mi-a dat sa ma stropesc cu o apa și sa ma ating cu el dar degeaba dacă el ma minte ca nu poate sa se întâlnească cu mine ..am disperat de tot cu el, am pus alta întrebare pe TPU

8 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

"în doua săptămâni nu ar avea cum sa nu facă cu alta". Ai părerea asta despre toți băieții în general?
Iar tipul de mai sus e mai aiurea decât tine.
De ce sa o facă cu el dacă nu simte nevoia și nu e pregătită? Doar ca să nu meargă la alta? Și cică "ce e greșit dacă se satisface cu alta?". Atâta timp cât nu e o relație deschisa, îți asumi ca nu toate fetele își deschid picioarele în primele doua săptămâni de relație. Deci e totul greșit dacă te satisfaci cu alta după ce îți asumi o relație cu cineva. Arata ce bărbat nu ești.
Iar tu, fata, dacă nu ai încredere în el și îți pui 100 de semne de întrebare, nu îmi explic de ce mai ești în relația asta. O relație cu îndoială constanta și paranoia nu funcționează. Chiar dacă te înșală, chiar dacă nu, nu pare asa perfect atâta timp cât de frustrează. Ori el are o problema, ori tu ai.
Iar referitor la timpul petrecut împreună, mi se par ok trei zile pe săptămână fiind la început. Nu e nimic greșit sa îl crezi ca la 22 de ani poate chiar are treabă. Dar tu îl cunoști mai bune.
Și comunicați, frații mei. Spune i îndoielile tale și vorbiți despre ce va doare, asa nu ajungeți nicăieri.

| RAY a răspuns:

Ce relatie?

| Emma30555 a răspuns:

La inceput relatiile sunt mai mult de tatonare, pe urma in timp relatia se sudeaza sau nu. Vezi si tu cum decurg lucrurile nu are rost acum sa iei o decizie

| Crackman a răspuns:

Eu cateodata ieseam si o data pe sapt... depinde de programul fiecaruia.
Vezi si tu cat de repede iti raspunde la mesaje, daca este dispui sa iasa cand il rogi.
Propune-i numai la discutie despre sex, vezi cat de repede se baga pe treaba sau reactioneaza.
Daca raspunde greu, la anumite ore iesi cu el tarziu si numa in locuri verite... este eh cevaa happy

| IonutzMariusz a răspuns:

Să lași gândirea asta, dacă nu vrei să facă sex cu alta, de ce nu te bagi tu cu el? În plus ce te deranjează dacă se satisface cu alta? Trebuie vorbit deschis despre asta! Eu zic să stai linistită că poate e doar subconștientul tău.