| kitty00 a întrebat:

Hei! Sunt cam zăpăcităhappy. Adică: eu voiam să fiu dură,să fiu nu emo,dar nici rocker,ceva între. Acum ceva timp,voiam să fiu ca o fată,sensibilă,delicată,etc. Acum sad Nici nu mai ştiu. A decurs bine planul II(delicată, sensibilă)...Pană s-au găsit nişte proşti şi m-am luat la bătaie cu ei. Acum sunt nesimţită cu cine merită,cât de cât... Dar aş vrea să fiu şi I şi II şi nu ştiu cum. Adică eu ascult Rock Gothic, arăt destul de bine (cred) şi. pff! nu mai am cuvinte. Cred că ştiţi la ce m-am referit.Nu vreau răspunsuri gen : Fii tu însăţi. Eu sunt EU. M-aţi înţeles? Fundiţă care mă ajută.

6 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Nu trebuie sa te incadrezi intr-o anumita tipologie. Esti o persoana complexa, ai calitati din mai multe categorii. Trateaza pe fiecare asa cum merita, asa cum vrei sa te trateze si ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-o să-ţi formezi niciodată un caracter, o personalitate, luându-te după ce spun alţii.

| SmartLie a răspuns:

Poti cu persoanele care se comporta frumos cu tine sa te comporti si tu, dar cu cele care te enerveaza sau nu te lasa in pace sa fii mai rea. si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine... happy

| MadalinaaIoana a răspuns:

Stiu ca ai zis sa nu dam raspunsuri de genu',dar asta e cel mai bun sfat : fii tu insati! Lucrul pe care il detest cel mai mult este sa copiez pe cineva. Adica, fiecare are personalitatea lui, nu trebuie sa ne lom dupa altii.
Daca tu esti mai zapacita, daca esti nesimtita cu cine merita, atunci fii asa ( si eu sunt cam nesimtita uneori, m-au zis cativa profesori asta, ca le raspund uneori, cand ma enerveaza, adica sa nu te gandesti ca sunt foarte rea, ca nu invat, sau ca nu ascult de profesori. Ii respect, dar uneori le mai raspund. Si ma rog, sunt asa mai nesimtita, dar asa simt eu ca trebuie sa fiu si asa sunt, prietenele ma plac ca sunt mai zapacita, cum zici tu.

| oty2001 a răspuns:

Fii planul 1 cand trebuie si planul 2 cand trebuie. De exemplu : cand se ia unul de tine fii dura (incearca sa fii asa de obicei) si incearca sa fii delicata atunci cand le dai sfaturi prietenilor. Sau poti fii atunci cand vrei ce vrei. Poate ii vei induce in eroare pe unii dar lasa semne ca esti misterioasa,

| aura36 a răspuns:

Trebuie sa fi mereu tu insusi:NU IPOCRITA
NU EMO
NU PREA, PREA DRGUTA, atunci o sa pari falsa
NU RAUTAACIOASA
SI MEREU SINCERA