| Saraaaa_6669 a întrebat:

Am o intrebare urgenta. cum se afla codul puk pe orange? funda big grin

Răspuns Câştigător
| AlexStanica a răspuns:

*100# de pe un numar care merge. acolo ai ramura pentru alfare cod puk, conform orange.ro (http://www. orange.ro/prepay/selfcare-ro. html)

3 răspunsuri:
| FreakyFred a răspuns:

Buna, saraaaa! uite ce trebuie sa faci: suni de pe o alta cartela Orange la *100# si dai la PUK SI BLOCARE, dupa aia selectezi abonament/prepay dupa care introduci numarul ala de telefon si mi se pare ca trebuie sa bagi un cod de abonat (pe abonament). Oricum iti zice acolo ce si cum! Sper ca am fost de ajutor. Bafta!

| Chlo a răspuns:

Suni la *100# si selectezi optiunea puk apoi selectezi prepay si iti introduci nr de telefon si iti da acolo puku' nr tau de tel. Funda te roghappy

| consuelo12 a răspuns:

Pai suni la un consultant Orange 456 apoi tasteaza 6 si ii spui ca ti s-a blocat cartela si iti cere puk-ul. Ei iti vor adresa citeva intrebari dupa care iti vor da si codulwinking
bafta