| raresloveskorea a întrebat:

Am o problemă enormă: nu stiu ce limbă asiatică să învăț! Imi puteți spune ce să aleg între chineză, japoneză și coreeană? Scrieți-mi la răspunsuri doar limba. Nu vreau raspunsuri de jumate de pagina si fara sens. Multumesc! :-)

7 răspunsuri:
| NesSquick a răspuns:

Chineza.

| Lia340 a răspuns:

Japoneza

| Aliaaa a răspuns:

Chineza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Japoneza! (o invat si eu si e mai frumoasa decât chineza)

| cristimihailov a răspuns:

Salut, desi este offtopic, ti-as recomanda totusi engleza, se vorbeste in orice tara.

Limbile asiatice sunt extrem de complexe si diferite. Iar scrierea este criminala. Ca sa nu mai vorbim de dialecte (mandarin, cantonez, etc).

| Voidwithin a răspuns:

Chineza.

| idontcareeeeee a răspuns:

Japoneză ( o poţi învăţa şi din animeuri )