| Tucaciuc_Rareș_2000 a întrebat:

Am și eu o întrebare: oare ce limbă asiatică să învăț? Aș vrea sincer să mă apuc de chineză, dar japoneza e mai frumoasă. Totuși este mai grea. Cel puțin, gramatica este terifiantă. Dar voi ce spuneți? Scrieți-mi în răspunsuri doar care limbă, nu neapărat explicații. Mulțumesc happy

Răspuns Câştigător
| ANAHsneaman a răspuns:

Eu una de ex vreau sa invat Japoneza cu orice pret sincer nici una din cele 2 lb nu e usoara, dar mie mi se pare mai usoara japoneza fiindca am invatat unele chestii de pe net.
Tu fa doar ceea ce iti place de care cultura te simti mai atrasa? Daca chineza ti se pare mai usoara succes la invatat. Daca reusesti invata-le pe amandoua. big grin

2 răspunsuri:
| DirviziuQ a răspuns:

Amandoua.

| Denisakamyanaiulianaioana a răspuns:

Pai ma gandeam engleza sau italiana, italiana are cuvinte asemanatoare ca din limba romana