| alexyyylex91 a întrebat:

Hei TPU, am si eu o problema. Deci m-am certat cu prietena mea cea mai buna acum vreo 2 luni si ne-am certat super super naspa si efectiv imi e super dor de ea si sa vorbesc cu ea, dar chiar nu stiu ce sa fac pentru ca ma simt naspa pentru ca atunci cand ne-am certat au fost barfe, batai (doar in mesaj nu si in realitate, gen amenintari) si chestii, deci chiar vreau sa ma impac cu ea si mna. Va rog ajutați-ma!

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Chiar ai vrea sa te impaci cu cineva cu care te-ai certat atat de rau incat te-a amenintat si ai amentat-o? Daca asa consideri ca este o prietenie, atunci trimite-i mesaj si spune-i ce simti. Daca o sa doreasca sa iti mai fie prietena, o sa iti spuna. Bafta!

| anamaria82726 a răspuns:

Conteaza si motivul despartirii. Adica daca ai facut tu ceva gresit, este foarte posibil sa nu vrea sa va impacati. Dar pana la urma nu poti relua legatura cu ea nefacand nimic. Trebuie sa incerci, nu sa astepti sa vrea ea sa va impacati. Poti sa ii scrii sau sa vorbesti cu niste prieteni comuni.

| Andreeush a răspuns:

Cere-ți scuze mai întâi.

| Sofer a răspuns:

Încearcă sa îți ceri scuze și ca ție dor de ea și ca nu ai vrut sa te cerți cu ea și sa uitați cele întâmplate.

| alexyyylex91 explică (pentru Aasdfghj):

Pai chiar as vrea sa i fau mesaj dar, e un sentiment ciudat mna, gen nu stiu ce sa ii zic sau chestii pentru ca imi e frica de ce o sa zica ea si chestii