| aleexxuuutzaa a întrebat:

Hei TPU :*
As vrea sa ma apuc de un sport.Nu as vrea ceva normal cum ar fi handbal,volei sau inot, ma gandeam la ceva mai special cum ar fi scrima.Cred ca ar fi un sport la care m-as pricepe.Voi ce parere aveti? Sunt fata si am 13 ani.
Multumesc anticipat :*.

5 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Echitatia, Scrima, Breakdance-ul ar fi niste sporturi mai iesite din comun pentru o fata, de ce crezi ca te-ai pricepe la scrima?

| Elvina a răspuns:

Poti sa te apuci de orice sport vrei tu. Important e sa perseverezi si sa castigi competitii. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza ce parere avem noi.Tu trebuie sa alegi ce ti place tie.

| gabriela2201 a răspuns:

Eu iti recomand basket. Este un sport de echipa si iti dezvolti capacitatile de a face strategii. Plus ca te ajuta sa te dezvolti armonios, sa te inalti. Cred ca mai important decat sa fie special este sa te ajute sa te dezvolti in echipa, si sa fii si competitiva, o sa te ajute mult peste ceva timp! Succes!

| Acuarella a răspuns:

Buna, scrima este un sport extrem de greu pentru care trebuie sa muncesti enorm, trebuie sa ai multa rabdare, vigilenta si rapizitate dar trebuie sa fi si foarte atent si receptiv pentru a putea capta stilul adversarului. La 13 ani esti cam mare, mie mi s-a spus la 10 ani ( cand m-am apucat de scrima) ca sunt mare. Sper sa te integrezi repede si sa inveti cat mai usor atacurile si toate miscarile pentru i prinde pe colegi din urmawinking mult succes!