| Robeee a întrebat:

Hei TPU.Care sunt preturile la Starbucks?

2 răspunsuri:
| Traian a răspuns:

Http://www.starbucks.com/ uitate aici trebuie sa fie si preturile pe undeva

| KyssOana a răspuns:

Cafeaua simplă la noi e 7 RON, adică 2.33 USD. La ei e 1.70 USD. Un capuccino la noi e 12.50 RON, adică 4.17 USD, la ei 3.40 USD. Un ceai e 7 RON la noi, vezi conversia mai sus, la ei 1.70 USD. Adică puneţi între 30-50% pe preţurile lor şi obţineţi preţurile noastre. Prăjiturile nu apar pe lista americană, dar le compar cu Gerbeaud din nou: o prăji cu brânză e 770 HUF la Gerbeaud, adică aprox 11 RON. Acelaşi lucru la Starbucks e 15 RON. Prăjiturile de la Gerbeaud sunt făcute de cofetariile proprii de la 1858 încoace. Prăjiturile de la Starbucks le găseşti peste tot, inclusiv la Szeged la McCafe la o treime de preţ.