| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa fac sa imi dau seama de anumite chestii, sa nu mai gandesc cu inima si sa nu mai fiu proasta tuturor? Pana la 6 ani simt ca am dormit nu imi amintesc nimic din copilaria mea, noaptea am vise ciudate care devin realitati a 2a zi.Acum o sa spuneti ca sunt ciudata.dar cateodata habar nu am pe ce planeta sunt,toti tipa la mine (parintii,colegi,profesori) dar nu fac nimic rau. Oamenii zic sa ma schimb, mama m`a dus la psiholog.nu pot sa imi dau seama daca un baiat ma minte,sau daca o fata imi este prietena, de ce mi se intampla chestiile astea?!

Răspuns Câştigător
| ValentinnaV a răspuns:

Pentru ca tu cresti iar organismul tau nu stie cum sa reactioneze.Creierul tau iti zice sa te schimbi,inima iti zice sa stai asa cum esti.
Trebuie sa ai mult curaj si multa incredere,trebuie sa strangi din dinti si din pumni si sa fii sigura pe tine, doar tu iti controlezi viata, tu iti controlezi visele, tu controlezi tot ce se intampla.
Cand cineva tipa la tine inchide ochii, inspira si expira timp de 5 secunde, deschide ochii si priveste acea persoana in ochi.Vei simti putere si incredere.
Trebuie sa iti dai seama cand un om iti este prieten adevarat,daca iti e aproape la orice,daca asculta cu seriozitate si atentie chiar si cele mai mici tampenii pe care le zici,care iti ia apararea mereu,care nu te minte,care nu greseste si zice "numai gresesc" dar dupa face la fel.
Trebuie sa fii pe deplin sigura pe tine,doar tu poti sa iti controlezi viata,nu prietenii,nu profesorii (in anumita masura),nu parintii,deciziile tu le iei,viata e a ta.
Deschide gura si lasa cuvintele sa iasa,indiferent de consecinte spune ce crezi si daca lumea te judeca spune doar atat "Daca ma judecati pentru ca spun ce cred,atunci unde mai e dreptul la libera exprimare de care vorbeati mereu?-pentru parinti si profesori).
Calmeaza-te, cand vezi ca pierzi controlul doar inchide ochii si respira, detaseaza-te de tot si lasa in mintea ta o liniste totala.

Sper sa te ajute, si eu sunt la fel uneori, zici ca sunt picata din Luna puppy dog eyes..Mult noroc :*

1 răspuns:
| MihaiN a răspuns:

Daca vrei, putem vorbi prin mesaje private sau ma poti gasi pe id-ul mihaitheatheist happy Putem vorbi mai multe acolo.