| Voicu_Ionela_1999 a întrebat:

Daca fac screen unei povesti de pe Instagram respectiva persoana care a postat acel articol primeste notificare? Stiu ca ii apare cine vede poza dar apare si cine a facut screen?
Iar daca da, daca nu am la Urmaritori acea persoana, tot vede ca am facut screenshot?
Mersii si funda caruia stie sigur >big grin

Răspuns Câştigător
| ioanaKevlar a răspuns:

Nu se primeste notificare pentru screenshot, indiferent de site-ul sau aplicatia pe care vrei sa aplici chestia asta. Niciodata nu se primeste notificare pentru asa ceva. Asta deoarece site-ul (Instagram in cazul de fata) nu e legat de functiile telefonului tau (functia screenshot in cazul de fata). Nu au si nu vor avea legatura una cu cealalta.

Insa daca iei o poza/fotografie si o Repostezi oriunde pe internet, lucrul asta se poate afla usor.
Daca tii poza/fotografia doar pentru tine, atunci nu e nicio problema.

3 răspunsuri:
| mbncf a răspuns:

Nu o să primească nimic.

| Kim_Ioana_1990 a răspuns:

Nu v-a vedea ca ai făcut screenshot, vede doar dacă ii apreciezi postarea sau ii dai urmărire(funda pls)

| Adry05 a răspuns (pentru ioanaKevlar):

Nu e adevarat, la Snapchat iti da notificare cand cineva face ss la story-ul tau.