| Mirela67 a întrebat:

Dacă un băiat spune ca te are crush,dar intr-un fel de glumă, ce înseamnă?

Răspuns Câştigător
| Delcatty a răspuns:

Ca asa si e. Asta daca nu e vizibil sarcastic. Un sarcasm reusit e cand exagerezi cat poti, te duci pana la absurd.
Altfel, de ce ai face o astfel de gluma cand stii ca e riscant si ca se poate interpreta serios impotriva ta?
Omul te place si nu o poate spune direct sau, in cazul in care il iei in serios si nu e reciproc, sa o poata da la intors.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ori vorbea serios dar a zis-o in gluma ca un eventual refuz sa nu afecteze asa tare ori asa glumeste cu toate/alea care ii sunt ceva mai dragi.

| Andreeush a răspuns:

Poate că glumește laughing

| OldSoul a răspuns:

Ca te are crush, dar ii e rusine sa recunoasca cu adevarat de teama unui refuz.
Asa, a preferat sa o spuna sub forma de gluma, astfel incat sa afle parerea ta, iar, in cazul in care nu e una tocmai pozitiva sa se poata scuza ca a glumit si ca nu e adevarat.

| Plato a răspuns:

Ca a spus ca te are crush, dar intr-un fel de gluma.

De ce veniti aici ca la ghicit in stele?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ii place puțin de tine. Gen a zis un adevăr sub forma de gluma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E timid sa-ti spuna direct, pe bune. Asa ca o face sub forma de gluma. Mai fac si eu asta uneori laughing