| Sweetyy44 a întrebat:

Hei TPU happy Deci o sa scriu aici povestea mea si dupa va voi cere un sfat :*
Totul a inceput acum vreo 3 luni cand vb foarte mult pe whasapp cu un baiat de la o clasa paralela, si ma intelegeam foarte bine cu el se purta frumos cu mine, dar eu il consideram doar un prieten bun ( el imi lua apararea in fata altora si era dragut cu mine ). In vacanta de craciun tot asa vb mult si a inceput sa imi zica iubi sau baby, dar eu credeam ca glumeste si ii ziceam si eu la fel, si imi place ca primeam mesaje in fiecare zi cu buna dimineata baby sau chestii de genu si la un moment dat o prietena care era cu el in clasa m-a intrebat daca sunt cu el, si eu am zis ca nu si dupa mi-a zis ca el i-a zis unui baiat ca e cu mine si dupa au aflat mai multe persoane.Si eu m-am luat de el si ne-am cam certat si nu am mai vb vreo 4 zile si pot sa zic ca ii cam simteam lipsa... Iar de revelion imi trimitea poze cu o fata cu care a facut el revelionul si eu nu o mai suport pe fata aia de atunci si dupa a 2 zi pe 1ianuarie mi-a dat mesaj cu la multi ani micuto ( asa imi zicea el) si am vb putin si cand am inceput scoala am inceput sa vb iar, dar acum suntem iar prieteni cred, adica el imi povestete mie ca ii place de alte fete si de astea. Dar imi mai zice uneori baby sau de astea si eu nu mai inteleg nimic! Adica uneori ma gandesc ca regret ca nu am fost macar cu el sa vad cum ar fi, dar nici pe el nu il inteleg adica nu stiu ma mai place sau nu? Si prietena aia care mi-a zis ca el a zis ca e cu mine mi-a zis sa nu mai vb cu el dar eu tot vb si mai multi imi zic aceiasi chestie, si imi e frica sa nu ma fac de ras adica dupa ce a facut el eu tot sa vb cu el.HELP ME! ( multumesc mult celor care au citit asta si dau funda pentru cel mai bun raspuns ) :***

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Te place, dar ii este ciuda ca nu este capabil de mai mult.

| L0v3isTheWaY a răspuns:

Buna!
Pot sa-ti spun ca el chiar te simpatiza dar dupa ce ai facut nu cred ca mai doreste o relatie cu tine si poate chiar si-a gasit alta prietena. Eu cred ca acum te considera doar o amica.
Ca sa-l recastigi tu trebuie sa vb sincer cu el spunandu-i ca ai gresit si iti pare rau pentru ce s-a intamplat atunci si chiar iti doresti sa fii din nou cu el. Cu siguranta cand el v-a vedea ca-ti pasa, va dori din nou sa fii prietena lui.
Succes!winking

| MadalinnaR98 a răspuns:

Te place, dar e orgolios.