| Louise05 a întrebat:

am si eu o problema...sa incep cu inceputul:

Vara trecuta am aflat ca mai multor colege de a le mele le place de un baiat din clasa cu noi. eu la momentul acela nu imi placea de el. eram doar prieteni dar apoi am inceput sa ma indragostesc de el din ce in ce mai mult. Unii colegi m-au intrebat daca il plac si eu le-am raspuns ca nu chiar daca nu era adevarat pentru ca daca spuneam adevarul incepeau sa rada de mine si chestii din astea.
Apoi acel baiat cred ca m-a placea...nu stiu sigur. mereu la scoala, cand mai intorceam privirea catre el, se uita insistent la mine si imi zambea, se purta diferit cu mine decat cu celelalte fete, imi trimitea emoticoane cu pupici pe mess etc.
Dar ieri prietena mea cea mai buna mi-a spus ca baiatul pe care il plac (ea nu stie ca il plac) i-a spus ca e indragostit de ea nebuneste si pe messenger ii zice "pui" si chestii din astea dar nu prea dau semne ca sunt impreuna si baiatul acela inca ma priveste insistent si imi ia apararea ca inainte dar acum face la fel si cu prietena mea... nu stiu ce sa facsad vreau sa fi murit dar sa nu fi aflat astacrying credeti ca ei chiar sunt impreauna?sad ce sa fac? eu chiar il iubesc enorm de mult dar niciodata nu am avut curajul sa ii spun in fata si nici nu voi avea vreodata.

Multumesc ca ati avut rabdare sa citit tot...
Va rog sa nu va bateti jocsad multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Daca nu ai curajul sa ii spui asta inseamna ca iti place suferinta. Vei muri daca ii spui asta? Eu nu cred.cred ca il vei surprinde placut daca si el da semne ca te place.

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Te-ai gandit ca poate prietena ta stie ca tu il placi si vrea doar sa iti faca in ciuda?
Zici tu ca nu ai aratat ca il placi da crede-ma chestiile astea se vad cu ochiul liber indiferent cat de misterioasa ai fi.
Si daca ar fi sa fie cu ea ce? Numa baiatul ala exista in lumea asta?
Arata-i ca si tu ai de unde alege si ca nu cazi la picioarele lor.

| nesuferit a răspuns:

Louise05, imi dau seama ca esti in ciclucl gimnazial.Am observat ca in perioada asta, ca si baiat vorbind, daca esti destul de vorbaret, si stii sa faci cateva glume sa se simta fetele bine in compania ta, nici nu trebuie sa arati bine, de fapt nici nu ai cat de bine sa arati la varsta aia, fetele vor fi atrse de tine. Eu cred ca acel ca acel baiat, nu te place nici pe tine nici pe colega ta, o face doar asa sa se dea mare, ca doar de e varsta
Eu iti recomand sa lasi deoparte viata amoroasa la scoala si sa mai astepti pana la liceu. Dragostea in scoala generala nu are nici o relevanta pentru mine e un moft, ca oricum nu cred ca ai face ceva speical daca ai fi cu el, cluburi, petreceri in pijamele.

Si nu fi trista, viata e prea scurta ca sa suferi dupa un baiatwinking

| ROXYDRAGUTZA a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat, no lasa paia sa til ia lupta pentru el ca daca aia era preetena ta nu era cu elhappyasa ca daca il iubesti lupta pentru el doar sti cum e vorba aia "in dragoste si razboi TOTUL E PERMIS"happy