| MusicHaveTheKeyOfMyHeart a întrebat:

happy
Lumea e foarte rea in ziua de astazi te critica,te judeca fara sa te cunoasca macar.
Unele persoane isi bat joc de mine ca sunt mai plinuta(Sunt lata in solduri,am oasele mai late in parte de sus a picioarelor, leznele le am foarte subiri.Nu mananc foarte mult,chiar putin uneori),ma fac urata (Nu ma dau cu fond de ten pe fata, nu imi place si consider ca imi voi strica tenul.Ma mai dau cu rimel din an in Paste,doar atata, nu vreau ca la 20 de ani sa arat ca de 80. Unele fete par foarte mature, adica se machiaza prea tare si par cu 2-3 ani mai mari decat varsta care o au si nu sta bine.Nu am cosuri pe fata, singuru lucru care ma deranjeaza e faptul ca mi se inroseste fata uneori prea tare).dar nu vreau sa fiu rea mai intai ar trebui sa se uite la ei si sa isi vada defectele dupa sa ii judece pe alti/altele.
Niciodata nu m-am considerat frumoasa si nu ma simt bine in pielea mea.Sunt o fire mai timida,dar cu cei care ma cunosc nu sunt asa,sunt mai dechisa happy
Colegele vorbesc intre ele,despre baieti ca le place de x,y,z,eu prefer sa nu vorbesc, tac.Si ma intreaba daca imi place de cine si eu le spun nu.Am 17 ani si nu am prieten, altele au de la varste fragede cum ar fi 12-13 ani.Wtf?! Cum vine asta? Adica in loc sa te bucuri de copilarie,alte chestii tu te crezi "matura".
Ce sa fac sa scap de timiditate? Imi este frica sa ii spun si unui baiat ca il plac,pentru ca nu stiu cum va reactiona poate isi va batea joc de mine.
Vorbeam cu un baiat un timp,glumeam pe mess,ne salutam la scoala, da de la un timp ma ignora se uita la mine dar nu zice nimica nici simplul "Buna". Asta e a2 a oara cand patesc acest lucru.
De ce face asta?

Răspuns Câştigător
| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draguta
Felicitari ca nu faci parte din turma de pitzi.
Probabil ca nici prea populara nu esti, din cauza asta. Dar nu-ti fa griji.
Pare banal ce spun, dar cred ca morala povestii,, ratusca cea urata,, ti se aplica. S-a transformat intr-o lebada superba, si-mi pare ca asa se intampla cu tine.
Dar cu timiditatea ta in fata baietilor, o sa ai un pic de treaba : lasa gandurile astea acum. Si ei sunt supusi presiunilor gen : sa-mi trag o gagica cool. Ai putea sa iesi ranita din astfel de relatie.
Accepta-te pe tine intai, ca nu esti fufa, ca esti lebada in devenire, desteapta, si sper ca esti si om bun.
Te-am tzucat. Sa ai incredere in tine.

8 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Nu îi băga în seamă, oricum ar fi încearcă să slăbești, totuși.
O zi bună!

| amelicika a răspuns:

Daaaa e cam trist ca sa fii ignoranta dar las ca vei gasi tu pe cineva care o sa te placa asa cum esti.
Pa!

| BiTW a răspuns:

Bună!

În primul rând, nu trebuie să fii nemulțumită de tine și de cum arăți. Nu ține cont de cuvintele rele pe care ți le adresează alții, pentru că o fac cu un singur scop, acela de a te face să te simți respinsă din grupul lor, bineînțeles, din cauza invidiei pe care ți-o poartă.

Așa e cu cei din ziua de azi, te primesc în grupul lor doar dacă fumezi, tragi pe nas, tragi la măsea, și lucrurile de genul ăsta. Însă e o chestie... orice om cu cap este atras doar de o persoană de genul tău. Mereu fetele ca tine ascund ceva cu totul special, nu-s ca toate mândrele ce te iau de mână și te duc într-o cafenea, își înfing țigara-n bot, și încep să turuie. Fi tu însăți în continuare, știu că ți-e greu și că deseori te simți singură, însă garantat cineva te va iubi așa cum ești, fiindcă există și oameni cu suflet, puțini, dar există! Fruntea sus, fi mândră de tine, pentru că ai de ce, și oricine te va înțelege, îți va spune același lucru!

| ThisGirlHere a răspuns:

Heii :*. In primul rand: Te sfatuiesc sa nu pui la suflet acele rautati. In aceeasi situatie am fost si eu, pana intr-o zi cand nu le-am mai bagat in seama. Si stii ce? Au incetat. Au incetat pentru ca Ignoranta doare cel mai tare. Ti-as spune sa ai incredere in tine. E tot ce ai nevoie. Toate/toti suntem frumoase/frumosi in felul nostru. NOBODY'S PERFECT SO WHY CHEAT? Si in al 2lea rand, problema cu baiatul. I-ati inima-n dinti si spune ce ai de spus. Daca iti place de un tip in care poti avea incredere, spune-i. Nu e nimic rusinos. Dragostea e un sentiment minunat care nu trebuie ascuns! Te pup >big grin

| ThisGirlHere a răspuns:

Heii :*. In primul rand: Te sfatuiesc sa nu pui la suflet acele rautati. In aceeasi situatie am fost si eu, pana intr-o zi cand nu le-am mai bagat in seama. Si stii ce? Au incetat. Au incetat pentru ca Ignoranta doare cel mai tare. Ti-as spune sa ai incredere in tine. E tot ce ai nevoie. Toate/toti suntem frumoase/frumosi in felul nostru. NOBODY'S PERFECT SO WHY CHEAT? Si in al 2lea rand, problema cu baiatul. I-ati inima-n dinti si spune ce ai de spus. Daca iti place de un tip in care poti avea incredere, spune-i. Nu e nimic rusinos. Dragostea e un sentiment minunat care nu trebuie ascuns! Te pup >big grin

| ignatzel98 a răspuns:

Buna,eu zic sa-ti iei inima in dinti si sa incerciwinkingsi cu faza cu greutatea incearca sa slabesti dar fara sa te infometezi sau sa folosesti medicamente sau prosti din astea...fa sporturi, incearca sa te apuci de un sport si sa te ti de el si asa o sa vezi ca in max un an daca te ti de sport o sa fi foarte bine adica o sa ai si muschi si o sa-ti scada si greutatea, dar nu inseamna ca trebuie sa mananci mai mult regulat, incearca sa mananci mai multe legume si fructe si sa nu mananci dupa ora 20:00 de ex adica sa mananci dimineata la amiaza si seara.

| MusicHaveTheKeyOfMyHeart explică:

Multumesc frumos:*

| MusicHaveTheKeyOfMyHeart explică:

Lumea din ziua de astazi cred ca a luat-o razna.In alte tari nu se comporta asa cum se comporta la noi si multumesc pentru sfarturi.