| dara_1781 a întrebat:

Hei TPU...pentru cei care al cunosc pe g dragon din trupa bing bang ce mai stiti de el? am cautat mai multe articole pe internet si nu gasesc numic.ma puteti ajuta cu ceva detalii despre viata lui personala? gen are iubita, etc.pls multumesc

Răspuns Câştigător
| ChuChu a răspuns:

Am gasit pe un blog 20 de lucruri despre GD love strucklove strucklove strucklove struck :1.G-Dragon este tipul de persoana care nu doreste ca cineva sa-i intrerupa activitatile
2.GD a produs melodii pentru 2NE1
3.Vrea sa fie placut de fete nu dupa felul cum arata, ci dupa cum vorbeste si se comporta
4.Este un producator YG Entertainment
5.A fost jenat de momentul cu chitara zdrobita pentru,, Tonight"
6.In Japonia, G-Dragon e foarte popular. Motivul pentru aceasta este stilul Sassy.
7.El considera ca producerea, nu inseamna doar scrierea unui cantec ci si coregrafiile, miscarea scenica, luminile.
8.El place o femeie cu care se simte confortabil. In trecut el a descris femeia ideala, ca,, o fata cu parul scurt si un stil tomboyish, dar acum si-a schimbat parerea si considera persoana ideala pe cineva cu care se simte confortabil si care nu actioneaza fals.
9.A salvat un copil asaltat de fani de la concertul Big Show 2011.
10. Este responsabil de SMS-urile lui Seungri. Ii controleaza telefonul cu regularitate.
11.Melodia Big Bang, Cafe, a fost scrisa de G-Dragon, despre experienta sa de separare.
12.Nu se simte confortabil cand e numit,, geniu".
13.Membrul Big Bang favorit al lui este Seungri.
14.A scris primele versuri in clasa a cincea, la un spectacol de talente
15.Are un caine Shar-Pei numit Gaho.
16. Si-a schimbat frizura de peste 20 de ori in ultimii 5 ani. A fost vopsit in toate culorile(blond, brunet, saten deschis, saten inchis, roscat, portocaliu si chair mov). A avut numeroase frizuri, cum ar fi parul drept, parul permanent, stilul afro, ondulat etc.
17.Ii place sa citeasca, inclusiv manga si manhwas.
18.A avut un poster cu Marilyn Monroe deasupra patului.
19.A mers la concertul lui Beyonce din Coreea de Sud, din 2009.
20.Bea o multime de cafea si apa cu vitamine.

Si inca ceva despre el smug : Real name: Kwon Jiyong 권지용
Stage name: G-Dragon / GD
Birthday: August 18, 1988
Horoscope: Leo & Dragon (Ironically)
Height: 177 cm / 5’8"
Weight: 58 kg / 128 lb
Religion: Christian
Blood type: A
Family: Parents & older sister
Education: Seoul Korean Traditional Arts Middle & High School
Skills: Rapping, singing, composing, dancing, modelling, beatboxing & languages (Korean & English)
Hobbies: Drawing, composing, listening to music, singing/rapping, & making funny expressions.
Likes: Fashion, crispy donuts, dogs, books (Poems, mangas, & magazines), watching cartoon, & himself.
Pendent: Jiyong’s favorite type of cap on a star meaning: "To become a big star in the music industry."
Personality: He can be as loud as he wants & as quiet as he desires, depending on his mood, of course. He is extraordinarily bright & can easily lighten the mood. He has high self-esteem, an outgoing personality, & strong leadership skills. A dependable & lovable person.
funda?batting eyelashes TE ROG! big grin

1 răspuns:
| ChuChu a răspuns:

Tot de pe blogul ala smug :

Intrebari pentru G-Dragon
1) Ai scris si ai produs toate melodiile de pe albumul "Tonight". Care a fost cel mai dificil sau distractiv de scris si unde iti gasesti inspiratia muzicala? (de la mai multi fani)
"Totul este inca dificil. Pot invata mereu lucruri noi si sa incerc alte lucruri. Inspiratia muzicala... nu stiu, totul depinde de cum ma simt in fiecare zi. "

2) Care este melodia ta preferata de pana acum, si de ce? (de la mai multi fani)
"Haru Haru (Day by day). Imi plac toate melodiile noastre, dar o multime de oameni adora acest cantec, si de asemenea si eu. Imi aduce o multime de amintiri si inca o ascult emotionala. "

3) Daca ar trebui sa lucrezi cu cineva de la alta agentie sau din alta tara, cine a-i vrea sa fie? (de la mai multi fani)
"Daca as avea sansa, poate un grup de fete incepatoare?"