| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna e putin cam dificila,adica in sensul ca imediat se enerveaza e o fire foarte vulcanica si daca ma deranjeaza ceva in comportamentul ei si ii spun se enerveaza si face ca toti dracii si ma cert cu ea! Pe mine chestia asta ma face sa ma simt urat, adica ca si cum trebuie sa-i inghit toate chestiile si toate lucrurile pe care ea le face! Am o frica si simt ca are un aer de superioritate tot timpul cand vorbesc cu ea! Cum as putea aborda problema?

Răspuns Câştigător
| SarosBogdan a răspuns:

Aredeo si tu cu un tupeu de cartier,mai mult jegos, si vezi daca se mai comporta asa. Orice problema de genul asta trebuie tratata conform tupeului si superioritati persoanei respective.
Cui pe cui se scoate!
Nu are ce sa se antample, atata timp cat tine la tine, daca tine. Tot ce nu ati convine la ea, intoarcei si vezi cum se va simti. Bafta!

2 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Mda,am un coleg de serviciu la fel,extrem de orgolios si nervos. Il las in pace, nu ma complic. Omul care zbiara, tipa si se manifesta ca un animal, trebuie sa il tratezi ca atare. Ingoro usor. Nu prea mult ca se prinde, insa vorbeste cu ea doar cand e nevoie.

| 7QA3 a răspuns:

I-ai putea spune ceva de genul : dar ce prietenie e asta daca ne tot certam cand spun ceva la adresa ta? Si chiar asa e, spune-i ca nu e normal ceea ce se intampla si ca intr-o relatie de prietenie trebuie sa existe in primul rand respect si vrei sa vezi asta din partea ei. Nu o spune pe un ton ridicat, ci blajin, caci s-ar putea ca pur si simplu sa nu isi dea seama de chestiile astea si nu are sens sa o faci sa se simta si mai prost decat ar trebui. Succes!