| zZzSykeszZZ a întrebat:

Heii all ^.^ ...am o mare problema :]], zilele astea la mine in oras a avut loc o piesa de teatru super tare, Teatrul "Birlic" – Falticeni prezinta spectacolul
"Al cincilea anotimp" un spectacol de Cristina Bacal, cine imi poate spune cum se numesc cei 17 actori tineri din falticeni, Suceava care au jucat in piesa de teatru?

1 răspuns:
| aumih16 a răspuns:

Buni actori grigore vasiliu birlic! si alexandru giugaru! ei au fost primii actori ai cinematografiei romanesti! daca eu stiam doar de dem radulescu puiu calinescu jean constantin nicu constantin george constantin ion besoiu colea rautu mircea albulescu toma caragiu marin moraru etc! ca au fost mari doar ei! sa imi fie rusine!