| FuckSchool a întrebat:

Heii am o problema urgenta. De cateva zile nu stiu de ce dar imi cad sprancenele. Am ramas cu sprancene foarte rare si nu stiu ce sa fac. Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit multe opinii despre uleiul de ricin. Unii spun ca e foarte bun dar alte persoane afirma ca le-au facut mai mult rau decat bine! E important de stiut ca uleiul de ricin nu grabeste cresterea altor fire de par, ci le intareste happy
Dar, pana nu incerci, nu afli.Mergi la farmacie si ia un tubulet micut.E 3 lei.In fiecare seara, inainte sa dormi, pune pe o discheta foarte putin pentru ca e tare uleios si maseaza incet sprancenele.Da-te asa vreo 2, 3 seri si fii atenta daca-ti mai cad asa des.
Eu am folosit o perioada scurta de timp, pentru ca si eu am avut problema asta.Noroc ca nu am ''chelit'' prea tare.Pot spune ca m-a ajutat.

Daca folosesti creioane cosmetice pentru conturarea sprancenelor, s-ar putea sa fie si asta o problema.Fii atenta la toate detaliile.

Sa auzim vesti buneeeee! happy

3 răspunsuri:
| Danielllle a răspuns:

Pina iti cresc poti sa le accentuiezi cu creion de sprincene.
Insa ca sa iti creasca poti sa folosesti ulei de ricin, insa nu te astepta la rezultate uimitoare dupa o saptamina.Foloseste-l undeva vreo 6 saptamini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am uitat sa zic.
Daca observi ca iti face bine, continua sa-l aplici in fiecare seara, minim o luna!

| LittleLuciane a răspuns:

Ulei de ricin sau ulei de masline ele vor face sprancenele sa creasca mai mult.si nu te da des ca ti se vor face unsuroase