| Laminin a întrebat:

Uleiul de ricin indeseste sprancenele? Ce altceva mai stiti pentru gene si sprancene rare? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ulei de ricin + o fiolă de vitamina A. După ce prepari amestecul, cu ajutorul unei "pensule" de la un rimel vechi, îl aplici pe sprâncene, în fiecare seară, înainte de a te pune să dormi.
Sănătate!

| ColorfulBubbleGum a răspuns:

Pentru gene ai putea de asemenea sa folosesti si demachiant de la Elmiplant.Este foarte bun, cel putin la mine a dat rezultate.Genele arata mult mai bine si fara a fi incarcate de Mascara.

| PenséeArtistiqueღ a răspuns:

Intr-adevar uleiul de ricin este folositor pentru regenerarea sprancenelor si a genelor.Se aplica in fiecare seara inainte de culcare, iar a doua zi de dimineata se spala cu grjia fata.
Poti apela si la cosmetice:rimel, creion si gel pentru sprancene.

| iuly9 a răspuns:

Penseta...

| LoVe_4024 a răspuns:

Dap uleiul de ricin este cel mai bun pentru sprancene gene ti-l recomand l-am foflosit si eu si chiar isi face efectul. Funda?big grin