| Lorena0189 a întrebat:

Heii! De 5 luni o rog pe maicamea sa ma lase sa imi fac piercing. A zis ca o sa ne interesam, ca ea vrea sa stie toate riscurile si bla bla bla...
Vineri am fost pe o strada unde stiam ca e un cabinet pentru piercing si nu l-am gasit sad. Astazi am fost la o prietena acasa si iubitul surori ei se ocupa cu piercinguri si tatuaje. L-am intrebat daca imi face si mie ca maicamea e intr-un fel de acord si chestii din astea. Dupa ce am mai vorbit putin cu el am plecat acasa, eu fiind fericita, i-am povestit lui maicamea si a zis ca nici sa nu ma gandesc ca imi fac piercig crying. Si eu am intrebat de ce. Si ea mi-a zis ca sunt prea mica (peste 4 luni fac 14 ani). Cum pot sa o conving pe maicamea sa ma lase sa imi fac piercing in limba sau in buza? thinking puppy dog eyes
Dau fundabatting eyelashes

2 răspunsuri:
| mada1820 a răspuns:

Crezi ca mori daca mai astepti macar 2 ani? Mama ta se gandeste la binele tau, nu cred ca ti-ar conveni sa te trezesti cu limba sau buza precum mutantii aia, piercing-ul asuma mai multe riscuri. Ai tot timpul din lume sa iti bagi si piercing.

| AndradaE a răspuns:

Mai gandeste-te o data. Nu e nimic frumos la un piercing si la 14 ani nu ai de invatat? Pentru asta iti trebuie aprobarea alor tai si daca nu te lasa, fa-ti la 18 ani cand este dreptul tau.