| Allyd a întrebat:

Heii. Ofer funda ^__^.
Maine ma duc la oftalmolog, si va rog spuneti-mi ce`mi face...[fara ironii] la ce incercari ma pune?
Mersi pentru raspunsuri:*! Ofer Funda+ Vot

Răspuns Câştigător
| Roxy a răspuns:

Nu patesti nimic.eu de mai bine de 10 ani ma duc si aceiasi chestie.ma pune cu capu in fata unei "cutii"sa ma uit printr-un "vizor" si acolo vad o ferma cu un gard si langa un copac(da neclar ca nu ma lasa cu ochelariilaughing.De fapt ea de pe cealalta parte se uite pe retina.
Dupa care fain frumos ma aseaza pe un scaun la care tot timpu trebuie sa ma urca pe o scara ca o fff mare si in latime si in inaltime(is pitica)si ma pune sa citesc literele de pe o proiectie si deja doamna aia stie ca nu vad litera sa fie si cat capu meu si mie imi pune direct "super ochelari"(o chestie mare plina cu lentile cu diferite dioptri) si de acolo ma pune sa citesc iar caluti si piersicile alea de pe panoulaughing. dupa care imi face reteta, ma stoarce de bani si ma trimite acasalaughing.
@Byabia poate maine afla big grin

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| spxinsane a răspuns:

Bună,

Este doar un control simplu, probabil îti pune picături pentru dilatarea pupilei, te pune la 2 aparate şi să citeşti de pe panou.
Nimic grav.

O zi plăcută

| M3ntosana a răspuns:

Nu te speria.O sa te puna la un panou la o anumita distanta si te pune sa citesti cifre si litere mici. Dupa te duce intr-o camaruta intunecata si te pune la un aparat si o sa-ti spune dupa care-i problema.big grin Sper ca te-am ajutat.:*

| BiancaByb a răspuns:

Ce problema ai tu? Miopie sau strabism?