| Alina1510 a întrebat:

Sunt din Bucuresti..si parintii m-au inscris la un liceu militar..si nu cred ca o sa trec de proba scrisa pt ca sunt cerinte mari. Sau daca o sa trec acolo cred ca profesorii sunt severi.mama vrea sa ma duca in liceul Traian Vuia. Dar eu nu vreu pr ca e un liceu prost si eu am medie si de Nicolae Cretzulescu, in fine. Nu prea ma atrage mai nimic,gen mate, romana sau astea.ce licee imi sfatuiti si cu profiluri nu grele. Sa nu fie foarte departe :*.
Funda :***.

3 răspunsuri:
| William a răspuns:

Treaba ta dar acolo profii vin la ora cu pistolul. Asa era la scoala militara de Maistri a Fortelor Navale Constanta.

| Freddie23 a răspuns:

Ce se obtine usor, nu tine mult. Ce tine mult, nu se obtine usor.

Asadar, daca vrei ceva durabil in viata ta, daca vrei sa fii mai mult de o zdreanta care`si agita curul pe la mesele burtosilor, doar pentru ca au bani, sau sperand ca cineva (fat frumos) o va lua de acolo si o va pune intr-un palat cu masina si piscina, sau daca vrei mai mult decat o viata mediocra cu un sot mediocru care te va condamna la cratita pentru tot restul vieti, trebuie sa stii ca va fi nevoie sa tintesti sus, ca sa faci parte din elita societatii.
Sunt cerinte mari unde oamenii vor sa ajunga sus in societate... pentru vanzatoare la metrou, poti sa te opresti aici cu studiile - ca e mai usor!

Alege sa lupti pentru tine!
Daca nu-ti place romana sau matematica, poate-ti place biologia, istoria sau geografia. Daca nu-ti plac nici astea, atunci poti sa te duci de pe acum ca vanzatoare in piata si o sa iesi mai castigata, atat tu cat si parintii tai. Tu la 18 ani, deja o sa ai experienta de vanzatoare si niste banii ai tai, si parintii tai, nu or sa mai cheltuie banii si nu se vor mai face de ras prin scoala cu tine!

Deci, ce sa fie?
Usor = vanzatoare
Greu = director

| seedwow16 a răspuns:

Pai Informatica (In domeniul calculatoarelor), Jurnalism, Comunicare (in domeniul Tv-ului)